Manisa 2.Ulaştırma Okulu ve Er Eğitim Taburu

0

2.Ulaştırma Okulu ve Er Eğitim Taburu, Türkiye’de ki tek inzibat eğitim taburudur. Bu sebeple de ülkemizde ki diğer askerli birliklere göre biraz daha farklı bir eğitim alınır. Alınan acemilik eğitimi sonrasında kişiler, ustalık eğitimleri için farklı şehirlere gönderilirken çok geniş bir yelpaze içerisinde gönderilirler. Acemilik eğitimi sonrasında gidilecek olan ustalık birliği birçok birlikte belirli sayıdadır. Ancak bu tabur içerisinde birçok kişi ülkenin farklı yerlerine dağılmaktadır.

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yer alan 2.Ulaştırma Okulu ve Er Eğitim Taburuna ulaşımda kişiler herhangi bir problem yaşamazlar. Rahatlıkla şehre ve ilçeye ulaşım sağlayarak birliklerine teslim olurlar. Manisa’nın İzmir’e çok yakın olmasından dolayı ulaşım imkânları son derece gelişmiştir. Karayolu ile şehre gelecek olan kişiler, her ilden her gün rahatlıkla bilet bulabilir. Bu seçenek ile Manisa otogara gelen kişiler sonrasında toplu taşıma araçları ve servisler ile birlikte birliklerine teslim olmak için yola çıkarlar. Demiryolu ile gelmek isteyen kişiler ise Ege Ekspresi’ni kullanarak ulaşım sağlayabilirler. Bu seçenek de son derece ekonomik ve rahattır. Ancak gelinecek olan şehre göre uzun süreli yolculuklar ortaya çıkabilir. En iyi seçenek olarak havayolu ulaşımı tercih edilmektedir. İzmir’e havayolu ile gelen kişiler buradan 1 saat içerisinde karayolu ile ulaşım sağlayabilirler.

Birliklerine gelerek kayıtlarını yaptıran askerler, acemilik eğitimine başlamış olurlar. İlk günlerde çeşitli belge işleri yaptırılır ve sonrasında birlik içerisinde ki düzen askerlere anlatılır. Bu dönemler askerliğe ve birliğe alışma dönemleridir. Bu aşamada birlik içerisinde sunulan imkânlar askerlere ayrıntılı bir şekilde anlatılır. Bu imkânlar günün belirli saatlerinde kullanıma açıktır. İlk olarak yemekhanelerde günün belirli saatlerinde yemek dağıtımı yapılmaktadır. Bu dağıtım sırasında askerlere sunulan yemekler son derece kalitelidir. Bu aşamada bir sorun yaşanmaz. Bunun dışında kantin de günün belirli saatlerinde hizmet vermektedir. Yiyecek ve içecek ihtiyacının yanı sıra bazı temel ihtiyaçları karşılamak için gerekli eşyaların da satışı kantinlerden yapılmaktadır.

Birlik içerisinde yer alan ATM’ler ve PTT şubeleri sayesinde de belge ve para gönderme işlemleri kolay bir biçimde yapılmaktadır. Birlikte Ziraat Bankası ve Akbank’ın ATM’leri yer almaktadır. Bu bankaların kartlarına sahip olan kişiler rahatlıkla işlemlerini gerçekleştirebilirler. PTT üzerinden de gerekli belgeler gönderilebilir ve yazışmalar gerçekleştirilebilir. Ayrıca birlik içerisinde yer alan telefonlardan, askerler günün belirli saatlerinde aileleri ve yakınları ile iletişim kurabilirler. Bunun yanı sıra ziyarete gelen yakınlarını en iyi şekilde karşılamak ve onlarla zaman geçirmek için de ayrılmış alanlar bulunmaktadır.

2.Ulaştırma Okulu ve Er Eğitim Taburu Manisa’nın İletişim Bilgileri

İl: Manisa

Telefon: 0236 653 00 11 – 0236 653 00 13

Fax: 0236 653 00 17

Adres: 2.Ulaştırma Okulu ve Er Eğitim Taburu Manisa

Alt Kısımdan Sorunuzu Sorabilirsiniz...

Please enter your comment!
Please enter your name here