Manisa 1.Piyade Er Eğitim Tugayı

0

1.Piyade Er Eğitim Tugayı Hakkında Bilgiler

Manisa’da yer alan eğitim birliklerinden bir tanesi olan 1.Piyade Er Eğitim Tugayı, farklı ulaşım yöntemlerinden yararlanılarak ulaşılabilecek birliklerden bir tanesidir. Birliğe ulaşım için en sık kullanılan ulaşım şekli karayoludur. Acemi birliği için birliğe teslim olacak askerler ister kendi araçlarını kullanarak, isterlerse de şehirler arası otobüsleri kullanarak kente ulaşım sağlayabilirler. Otogardan ise sürekli olarak kalkan servislerle birliğe gitmek mümkündür. Ayrıca demiryolu üzerinden de Manisa’ya seyahat edilebiliyor. Manisa – Ankara, Manisa – İzmir ve Manisa – Afyon güzergahını kullanarak şehre, daha sonra da taksiye binerek kısa sürede birliğe ulaşım sağlanabiliyor. Havayolunu tercih eden kişiler ise Manisa’ya 54 km uzaklıkta olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nı kullanabilirler.

Her yıl binlerce kişinin temel askerlik eğitimini aldığı 1.Piyade Er Eğitim Tugayı askerlerine farklı konularda birçok imkan sunuyor. Kışla içinde birçok noktada yer alan ankesörlü telefonlar sayesinde askerler istedikleri zaman aileleriyle görüşebiliyor. Birliğe katılacak olan askerlerin yanlarında telefon kartı bulundurmaları, askerliğin ilk günlerinde kantin sırası beklemelerinin önüne geçecektir. Ayrıca askerlerin ailelerinden gelen paraları rahatlıkla çekebilmeleri için birlik içerisinde PTT şubesi de bulunuyor. Mesai saatleri içerisinde PTT şubesi üzerinden posta ve para çekme işlemleri gibi birçok işlem yapılabiliyor. Kışla içerisinde Akbank’a ait bir tane bankamatik de bulunuyor.

1.Piyade Er Eğitim Tugayı sosyal tesisler konusunda da oldukça avantajlıdır. Birlik içerisinde askerlin boş zamanlarını geçirebilecekleri birkaç tane er gazinosu bulunuyor. Bunun yanında internet erişimi de kışladaki internet odası içerisinde yapılıyor. Kışlanın kantin sayısı da oldukça yeterlidir. Askerler çok sayıda kantin içerisinden kendilerine en yakın olanı tercih ederek başta gıda olmak üzere birçok ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Ayrıca askerlerin saç tıraşı olmaları da birlik içerisinde oldukça kolaydır. Sürekli olarak hizmet veren berbere giderek askerler saç tıraşlarını olabilmektedirler.

1.Basamak Muayene Merkezi ise birlikte görev yapan askerlerin sağlık sorunlarıyla ilgilenildiği yerdir. Askerler hangi sağlık sorununu yaşarlarsa yaşasınlar istedikleri zaman sağlık hizmetinden yararlanabiliyorlar. Muayene merkezi ayrıca askerlerin birliklerine teslim oldukları gün genel muayenelerin de yapıldığı yerdir. Bunun yanında psikolojik sorunların tedavi edilmesi için Rehberlik ve Danışma Merkezi’de askerlere hizmet vermek için çalışıyor.

Birlik içerisinde vatani görevini yerine getirecek olan askerlerin boş zamanlarında sportif faaliyetler yapmalarına olanak tanıyan alanlarda bulunuyor. Acemi askerler istedikleri zaman futbol sahası ve basketbol sahasını kullanarak sportif faaliyetlerde bulunabiliyorlar. Ayrıca er gazinosu içerisinde bir adet de masa tenisi kordu da bulunuyor.

1.Piyade Er Eğitim Tugayı İletişim Bilgileri

İl: Manisa

Telefon: 0 236 231 46 33-34 – 231 67 50 – 231 13 64

Fax: 0 236 231 69 99

Adres: 8.Piyade Er Eğitim Alay Komutanlığı – Yunusemre / Manisa

Alt Kısımdan Sorunuzu Sorabilirsiniz...

Please enter your comment!
Please enter your name here