Göz Tembelliği Askerliğe Engel mi?

6
2834

Askere gitmeden önce beni gataya sevk ettiler gittim göz tembelliği var bende sağ gözüm 7.50 sol gözüm 3.50 çıktı heyete girdim doktor bunlar yanlış çekilmiş senin gözler görüyor dedi ve askere elverişlidir git teslim ol dedi. Sizce gözümdeki tembellik askerliğe engel olur mu?

Cevap: Merhaba, göz tembelliğinin muhtemelen dereceleri vardır. Siz zaten heyet önüne çıkmış ve muayenenizi olmuşsunuz. Gözünüzdeki tembellik muhtemelen ölçülmüştür ve size askere uygunsunuz sonucu verilmiş. Gidip işlemlerinizi tamamlayıp asker olabilirsiniz.

Göz tembelliği ile ilgili olan tüm sorularınızı alt kısımdan site yönetimine iletebilirsiniz.

6 Soru ve Cevap

  1. merhaba arkadaşlar ben 4 yıllık üniversite okuduktan sonra sözleşmeli subay olmak istiyorum ama bende göz tembelliği var sol gözüm 5 sağ gözüm de 5 numara sizce bu engel olur mu ?

  2. Merhabalar sol gözüm de dogusdan % 80 gorme kaybim var doktira giittigim de ise asker polis olamazsin gece yolculuga cikamazsin demisdi askerlikden muaf olma durumum var mu bilgilerinize ihtiyacim var ?

  3. ben 13 yaşımdayım sağ gözüm çok az görüyor sol gözüme bant takıyorum ve gözlük lullanıyorum.sağ gözüm 5 numara diye hatırlıyorum beni askere alırlarmı

Alt Kısımdan Sorunuzu Sorabilirsiniz...

Please enter your comment!
Please enter your name here