Askerlik Celp Dönemi Sorgulama

Askerlik Celp Dönemi Sorgulama

3165
13

Eğitim ve iş hayatları içerisinde belirli bir noktada vatani görevini gerçekleştirmek için yoklamalarına katılarak gerekli belge ve bilgileri teslim eden kişiler, yıl içerisindeki dört celp döneminden birisinde birliklerine çağrılacakları günü beklemeye başlamaktadırlar. Genel olarak kişinin başvurmasından bir yıl sonraki dönemlerde göreve kabul edilme mümkün olurken, erken görev dilekçesi vermeleri durumunda bir veya iki sonraki dönemlere de kabullerini gerçekleştirebilmektedirler. Söz konusu asker adayının hangi dönemde çağrılacağı konusundaki sorgu ancak belirli tarihlerden itibaren gerçekleşebildiğinden, kesin bilgilere ulaşmak için söz konusu zamanı beklemek gerekmektedir. Askerlik Celp Dönemi Sorgulama bu nedenle başlı başına mevcut bir sistem olarak nitelendirilemez. Askerlik celp dönemleri her sene genel olarak yayınlanır ve sitemizin celp dönemleri kategorisinden yıl yıl Türkiye geneli il ilçelerin askerlik celp dönemlerine ulaşılabilinmektedir.

Askerlik Celp Dönemi Sorgulama gibi pek çok sistemin aktif oldukları konusundaki bilgiler genellikle yanlış yönlendirmelere sebep olabildikleri gibi, kişileri de farklı türlerde zor durumlarda bırakmaktadırlar. Celp dönemleri başlamadan internet sorgusunun önceden gerçekleşemeyecek olması sitemiz de dahil olmak üzere pek çok mecrada söylenegeldiği gibi, buna rağmen tahmini tablolar üzerinden kişiler celp dönemlerini hesaplamaya çalışmakta ve genellikle mağdur olmaktadırlar. Her ne kadar sene başında öndeki on iki  ayın hangi tarihlerinde celplerin gerçekleşeceği konusunda kesin bilgiler yer alsa da, kişinin yoklaması sonucunda hangi celpte yer alacağını öğrenmesi ancak toplu açıklama ile belli olmaktadır. Seyrek olmakla birlikte bazı zamanlarda kişilerin yoklama aldırdıktan sonraki yılda da askerlik görevine başlamamaları mümkün olabildiğinden, bu tarz bir durumda da heyecanlanmamak ve ayrıntılı bilgiyi öğrenmeye çalışmak gerekmektedir.

Mevcut aktif ve faydalı sistemler hakkında en ayrıntılı bilgilere sitemiz üzerinden kısa sürede etkili olarak ulaşabileceğiniz gibi, bunun yanı sıra dilediğinizde mesaj panolarına ve makalelerin altlarına sorularınızı bırakarak yetkili ekibimizin ve editörlerimizin de sizlere yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz. Askerlik konusunda daima en güncel bilgiye erişmek gerektiğinden dolayı eski yıllarda askerlik görevlerini gerçekleştirmiş kişilerin paylaştıkları bilgiler genellikle yanlış olmakla beraber, çoğu zaman geri döndürülmez hatalara da mahal verebilmektedir. Askerlik Celp Dönemi Sorgulama ve buna benzer mevcut olmayan sistemleri araştırmak yerine en doğru askerlik öncesi ve sonrası bilgileri tarafımızdan edinebilirsiniz.

13 Soru Soruldu ve Cevaplandı

 1. İyi Günler .
  Ben Mert ÖZKAN 1993 doğumluyum 1 sene tecil yaptırmıştım açık lisede okuyordum bu sene gitcem bozdurdum kağıtta 04-02-2015 yazıyo celp dönemi şubat sizce ne zaman giderim ilgilenirseniz sevinirim .

  SAYGILAR .

 2. temmuz 2014 lisans mezunuyum. askerliğimi 2 yıl tecil ettirmiştim. şubat 2015 dönemi için tecilimi bozdurdum. işe girme durumum var tekrar tecil ettirebilir miyim ? tecil ettirebilmek için en son tarih nedir? teşekkürler

  • Merhabalar, 15 ocak itibari ile kesin sevk tarihleri açıklanmıştır. E devlet üzerinden kontrol edebilirsiniz.

  • Merhabalar, askerlik şubenizden bilgi alabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgenin kaç celp asker aldığını öğrenebilirsiniz.

 3. Merhaba. 1989 doğumluyum. Tıp Fakültesi mezunuyum. Temmuz ayına kadar tecilli idim, ayında tecili iptal ettim. Acaba askere ne zaman çağrılırım?

 4. Merhabalar 1997 dogumluyum muayene girmiştim ve ertilettim 2022 e kadar sonra önümde engel kalkinca tecil ettirdim askeri şubesinin verdiği kagita Mayıs ayında olarak gözüküyor sevk tarihi. E devlette ise Şubat olarak gözüküyor hangisi doğrudur şimdi

 5. 96 doğumluyum askerliği geçen sene tecil ettirdim bu sene celp dönemim ne zaman acaba nasıl öğrenebilirim kütük hendek sakarya

Sorunuzu Alt Kısımdan Sorabilirsiniz...