Askerliğim Nereye Çıktı ?

29

Askerliğim nereye çıktı öğrenebilir miyim? ptt den şifre aldım ama nereden öğreneceğimi hiç bilmiyorum.

Cevap: (Yukarıda sorulan soruya istinaden.)

Askerliğinizin nereye çıktığını öğrenmek için öncelikle askere alınacağınız celp dönemine yaklaşmış olmanız gerekmektedir. Ayrıca tüm işlemleri eksiksiz olarak yerine getirmiş olmanız ve askerlikle ilgili herhangi bir engeliniz (Tecil, Sağlık Sorunu vs) bulunmaması gerekmektedir. Bu işlemleri yaptırdıysanız artık askerliğinizin nereye çıktığını öğrenmek için sadece askerlik yerlerinin açıklanmasını beklemeniz gerekmektedir. Genelde askerlik yerleri sevk edilecek celp tarihinden 10-15 gün öncesinde sistem üzerinden açıklanmakla birlikte askerlik şubelerinden de öğrenilmektedir.

Askerlik yerinizi öğrenmek için Ptt şubelerinden alacağınız e-devlet şifreniz ile sisteme giriş yaparak Türk Silahlı Kuvvetleri, Sevk Edilecek Eğitim merkezi başlığı altından sorgulama işleminizi gerçekleştirebilir ve acemi birliğinizin nereye çıktığını öğrenebilirsiniz. Askerliğinizin nereye çıktığını öğrenmek için sitemizi inceleyerek daha ayrıntılı bilgilere sahip olabilir, ayrıca bu başlık altından siz de sorularınızı sorabilirsiniz. Cevaplar özel olarak mail adresine gönderilmektedir.

29 Soru ve Cevap

  1. La maLLar bide cevap bekliyosunuz adamın işi gücü yok teker teker sizin askerliğinizemi bakacak hemde öyle bir şansı yok herkez kendi askerliğini kendi öğrenir sizin gibi maLLar olduktn sonra biz askerde rahat ederiz…

  2. askerliğim ne zaman usta benim ? 23.12.1991 dogumluyum haziranda askerim de nereye giderim ilk yer ısparta çıkmıs ama tecil ettirdim okudum için nereye düşerim.. ?

  3. siz gerçekmisiniz ya şaka falan misiniz…millet nerden bilsin sizin nereye düşdüğünüzü…braz akıllı olun olm…zamanı geldiği zaman yakın tarihte herkez şubesinden öğrenecek …

  4. altı üstü askerliğin nereye çıktığını öğrencez yok ptt den şifre al abuk sabuk işler tcile öğrenilmesi lazım

  5. Şuan e-devlet te ilgili sayfa 14 mart tarihinden itibaren kapatılmıştır diyor ne zaman açılır veya açılır mi bu sayfa ?

  6. Böyle sakatlar varken askerliğimiz çok rahat geçer 😀 E devlet üzerinden bakacaksınız la bebeler Er Sınıflandırma Sonucu Ve Asal Sevk Başvurusu başlığı üzerinden yayınlanacak..Habire askerliğim nereye çıktı diye sormayın adama.

Alt Kısımdan Sorunuzu Sorabilirsiniz...

Please enter your comment!
Please enter your name here