Askere Gitmeme engel Olabilirler Mi ?

0

Asker Adayı: 2013 eylülde atandım henüz aday öğretmenim şubatta askere gitmek istiyorum bununla ilgili gerekli işlemlerimi yaptırdım sistemde Şubatta asker görünüyorum ancak okul müdürümüz göndermeyeceğini söyledi. Müdürün askere göndermeme gibi bir yetkisi var mı ? teşekkür ederim.

Cevap: Hayır kesinlikle öyle bir yetkisi yoktur. Askerliğiniz 94/1 Şubat celbinde kesin olarak çıkarsa, sülüsünüzü okula gösterdiğiniz taktirde asker olursunuz. Buna engel olabileceklerini sanmıyoruz.

1 Soru Cevap

 1. meraba ben 1996 doğumluyum 18 e yeni girdim bazı aile sorunları yüzünden okula devam edemedim bu şekilde askere gidebilirmiyim ve sürekli olarak asker olmak istiyorum orta okul mezunuyum bi sorun olurmu nasıl gidebilirim

 2. iyi çalişmalar dilerim…
  Ben önlisans mezunuyum sağ ayağım sol ayağımdan 2,2cm topuktan kısa ve fiziksel duruşumada etki yapıyor.
  gözle görülebilir durumdada incelik söz konusu sizce askerlik yaparmıyım?
  saygılar

 3. merhaba ben 94 dogumluyum askerlıgım mayıs celp cıktı ama ben subat ıcın erken sevk dılekcesı verdım 15 kasımda acaba nasıl sonuclanır

 4. Merhaba .
  Kolay gelsin , benim sorum
  Baş parmağımın başladığı yerden başlayıp bilekten koluma uzanan yıldız dövmem var büyükten küçükten büyüğe 7 tane olmak üzere sağ elimde olan.. Sol kolumda küçüklüğümden kalma 3 4 tane ufak bir tanede 2 — orta boyda hafif soyuk kesikten ibaret olan başka vücudumun hiç bir bölgesinde yara faça dövme bulunmuyor ..
  Ben askerde gerekirse Uzman Er gerekirse elimden geleni yapacağıma eminim Komando kısmetse Bordo Bereli olarak Görev almak istiyorum ..
  Bazı yazılarda kesinlikle tek bir çizik bile tahammül sınırını aşıyor , v.b ifadelerle dolu yazılar var ..
  Korkuyorum askerde kalmama mani olmasını istemiyorum varsa bilginiz paylaşırmısınız ..

Alt Kısımdan Sorunuzu Sorabilirsiniz...

Please enter your comment!
Please enter your name here