Askere Elverişli Değildir Raporu

10
6568

Merhaba,
95 /2 tertip nişanlım Askere gitti, şu an beş aylık Ankara Mamak da asker, Uzun dönem askerlik yapacaktır. Askerliği 02.06.2016 da bitecektir. Fakat bazı rahatsızlıkları var, bunlar: Ciddi şekilde hissedilen Bel ağrısı,(ayakta duramayacak halde), bebekken geçirmiş olduğu Hepatit – B Taşıyıcı (Sarılık), ve kıl dönmesi, bu durumlardan dolayı, Pazartesi günü revire çıkacaktır. ben bu durumuna çok üzülüyorum ve artık orada kalmasını istemiyorum. Acaba “askerliğe elverişli değildir” raporu alabilir mi? Alırsa daha sonradan iş hayatını olumsuz yönde etkiler mi? bilgi vermenizi önemle rica ederim.

Geçmiş Olsun, öncelikle askerliğe elverişli olmama, olamama durumlarınız sizlerle paylaşmak istiyoruz. asker adayları ve hali hazırda askerlik yapan bireyler askerlikten muaf olabilmeleri için bazı sağlık sorunları ile karşıkarşıya kalmaları gerekmektedir. Unutmayın ki, her sağlık sorunu kişiyi askerliğe elverişsiz hale getirmez.

Askerliğe Elverişsizdir Raporuna Tabi Olabilecek Sağlık Durumları

Ciddi derecede göz problemi olan kişiler,

Ciddi derecede sinir hastalıkları bulunan kişiler,

Ciddi derecede ruh sağlığı bozuk olan kişiler,

Önemli kulak burun boğaz rahatsızlıkları, (Sağırlık, Dilsizlik Vb.)

Plastik ve rekonstrüktif şirürji, ağız, çene,yüz, boyun ve diş hastalıkları,

Diğer sağlık problemleri olan kişilerin askerlik durumlarına engel olacak bir durum söz konusu ise bu duruma askeri hastane heyetleri karar vermektedir, nişanlınız çıkacağı revir kontrolünden sonra askeri hastaneye sevk alırsa, muayenesi sonucunda kararı askeri hastanedeki doktorlar verebilir. Tekrar geçmiş olması dileği ile.

10 Soru ve Cevap

 1. Ben futbol oynuyorum amatör sakatlandm futbolu braktm ayagimda şişlik hala kaldı diz kapagmda ucundaki kemik kaydı ve şişti aşırı ayakta kalmamı ve kosmami engelliyor bu yüzden futbolu braktim askerlik için sorun olurmu ?

 2. Öncelikle merhabalar, Haziran 95 doğumluyum, 2012 yılının basından itibaren testis ca tedavisi görmekteyim tedavim iki yıl sürdü bu süreç içerisinde akciğerimde ve beynimde kitleler metastaz ile oluştu, testisimin biri alındı ardından beyin ameliyatında kitle alındı, kemoterapi radyoterapi yogun bir şekilde gördüm su anda tedavi sürecim bitti yalnız kan tahlillerim, MR ve tomografi kontrollerim sürekli devam etmekte. Geçmişe ait tüm rapor ve belgelerim elimde ve dosyamda saklamaktayım, askerden muaf olma durumum nedir ve ne yapmalıyım?

 3. Selam ben 1997dogumluyum sorum şu ayaklarimdan dogustan gelen bi engel varmis ameliyatla duzeltilmis simdi bana hic bir engeli yok ama az bi gözle görülür bi yamukluk var askere gidermiyim rapormu alirim bi yardimci olursaniz sevinirim

 4. Merhabalar,

  Ben fmf hastasıyım ve bu genetik anabilim dalinca da raporlandı. form sitelerinde okuduğum kadarıyla fmf hastaları çürüğe ayrılıyormuş bende askeri hastane ile görüştüm ve onlarda bana başhekim onaylı rapor istediklerini dile getirdiler fmf ile ilgili son durum nedir acaba

 5. Kardeşimin YüZde 80 raporu var 91 doğumluyu. Bir türlü şubeye zamanında gidemedik en son gelen evrağı dikkate alarak raporumuzla gitik şubeye hastaneye sevk etti piskriyati doktoru elverişli dedi gideceği yerde gözetim altında olur 20 gün kadar büyük ihtimal geri gönderirler dedi. Bir doktorun daha kontrolü vardı bizde kızıp ona gitmedik öyle kaldı sizce nasıl yol izlemeliyiz..

 6. çapraz bağım kopuk ondan dolayı dizim yerinden çıkıp duruyor ameliyat olmam lazım askerdeyken olsam haavadeğişimi alırmıyım

 7. Merhaba iyi günler
  Benim sol ayağım ilk doğduğumda içe dönük doğdum vebunu 17 günlükken kırıp yeniden düz şekilde yapmışlar bu durum sürecinde tedavi çeşitli ortpedik demir ayakkabılar falan giymişim ve 22 yıldırda ağrı sızı vs yürürken aksaklık gibi durumlar çekiyorum spor yapıyordum futbol vs oynayamıyordum düşüyordum ayağımdan dolayı şuanda ise yaklaşık 6 aydır askerim ve ayağımda sürekli uyuşma ağrı oluyo ayrıca ağır olarak tüz tabanlığım var iki ayağımdada sizce ne yapmam gerek ve çürük alma veya rapor vs şeyler varmı

Alt Kısımdan Sorunuzu Sorabilirsiniz...

Please enter your comment!
Please enter your name here