Alttan Dersim Var, Askere Gidebilir miyim?

12
1765

Asker Soru: Liseyi bu sene bitirdim askere gitmek istiyorum ama alttan 2 tane dersim kaldı muayene olabilir miyim askere gidebilir miyim.

Cevap: Merhaba, eğitiminizi yaparken de askere gitme şansınız var. Askerlik şubesine giderek durumunuzu izah ederseniz, askerlik işlemlerinizi yaptırabilirsiniz, askerlik muayenenizi de yaptırabilirsiniz. Eğitiminiz engel değildir. Ayrıntılı tüm bilgileri de askerlik şubenizden alabilirsiniz. Ayrıca alt kısımdan sorularınızı bize iletebilirsiniz.

12 Soru ve Cevap

  1. Merhaba. Ben 91 doğumluyum. ağustos ayında kasımda askere gitmek için başvuru yaptım yalnız muayene evraklarımı teslim edememiştim il dışına çıktım iş icabı. kasım ayı için askerlik yerim açıklanmadı. şimdi Şubat ayı için başvuru yaptığım zaman beni aralık da B grubu olarak mı alırlar yoksa Şubat ayında mı giderim. Açıkcası Şubatta gitmek istiyorum. sizce ne yapmayalım bu konuda bilgilendirirseniz beni sevinirim. Teşekkürler..

    • Merhabalar, kütük 2016 yılı içerisinde kaç celp asker alıyor ise ona göre gidersiniz. İsteğiniz doğrultusunda askere gidemezsiniz.

  2. Liseden 1 alttan dersim var. YGS sınavına başvuru yaptım. Askerlik ile alakalı kağıt geldi eve 96 doğumluyum, öğrenci(beklemeli) belgesi ile tecil ettirebilir miyim ?

  3. Meraba ben 97 doğumluyum 1 ocağa kadar da tecil ettirmem lazım ama benim lisede alttan 1 tane dersim var o yüzden diplomamı alamıyorum geçmiş dönem öğrecisi olduğum için öğrenim belgesinde vermiyorlar askeri şubeye gitsem bi sıkıntı yaşarmıyım yardımcı olursanız çok sevinirim.

  4. Hocam ben üniversite ön lisans mezunuyum fakat 1. Sınıftan bir dersim 2. Sınıftan 2 dersten sorumlu kaldım. Ben askerde iken bu derslerimin sınavlarına gidebilir miyim?

  5. Merhaba. Benim arkadaşım üniverste okurken son senesinde alttan dersi kaldı. Tecilini bozdurup askere gitti. Bu durum da alttan kalan derslerini sınava girerek verebilir mi yoksa okulu terk etmiş mi sayılır

Alt Kısımdan Sorunuzu Sorabilirsiniz...

Please enter your comment!
Please enter your name here