96 Doğumluların Askerlik İşlemleri Ne Zaman Başlıyor ?

773
50494

2016 yılında askere gitmeye hazırlanan 96 Doğumlu T.C Vatandaşı Erkek Asker Adaylarının askerlik işlemleri 2015 yılı içerisinde başlayıp bitmektedir. Tüm işlemlerini 2015 yılı içerisinde yaptırmaları gerekmektedir.

Peki, 96 doğumluların askerlik işlemleri nelerdir?

1996’lıların askerlik işlemlerinin en başında askeri yoklamaları ve muayene işlemleri gelmektedir. Askere gitmek için 2015 yılı içerisinde askerlik şubelerine giderek varsa tecillerini kaldırtıp, yoksa direk askerlik işlemleri olarak gerekli evrakları tamamlayıp, muayene işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

Muayene işlemleri aile hekimleri tarafından yapılıcak olup, öncesinde muayene işlemlerini başlatmak için askerlik şubelerine başvurmaları gerekmektedir.

Erken sevk isteyen 96 doğumlular muayene işlemlerinden sonra erken sevk dilekçelerinide şubede doldurup teslim etmek zorundalar.

Erken sevk dilekçesi veren 1996 doğumlu asker adayları, 2016 yılının ilk celp döneminden itibaren askere gitmeye hazır olacaklardır.

96 doğumlu olup, askerlik işlemleri ile ilgili olarak aklınıza takılan tüm soruları sitemizin alt kısmında yönetimdeki arkadaşlarımıza iletebilir, sorularınıza ayrıntılı şekilde cevap alabilirsiniz.

1996/1 Tertipler ile ilgili olan ve sizin için önemli olan diğer konuları incelemek için alt kısımda vermiş olduğunuz bağlantıları kullanabilirsiniz.

96/1 Askerlik Sorgulama

96/1 Askerlik Yeri Sorgulama

96/1 Askerlik Sorgulama İşlemleri Hakkında Bilgiler

Askerlik Sorgulama Yönetimi

773 Soru ve Cevap

  • Herhangi bir değişiklik yok Veysi bey. Normal olarak 96 doğumlular 2016 yılı celp dönemlerinde askere alınacaklar. 96 doğumluların askerlik işlemleri 2015 yılı içerisinde yapılacaktır.

   • Merhaba sayın admin.15.02.1996 doğumluyum muayene işlemlerimi tamamladım bu gün. Bana askerlik tarihim 01.08.2016 olduğunu söylediler.Ben daha erken almaya istediğimi söyledim.Tercih yaptım ve görevli bilgisayar üzerinden bildirdi.MUHTEMEL SEVK TARİHİ:04.02.2016 OLDU ama olası dedi. Acaba gidebilme imkanım olurmu o tarihte? Teşekkürler.

    • Gidebilme ihtimaliniz hem var hem yok, asker ihtiyacına göre alım olacağından erken sevk isteyenler sıralamaya göre alınmaktalar.

     • 04.02.2016 da gide bilmem için şansımın daha yüksek olması için bişi yapmam gerekirmi peki?

     • admin ben 2015 muhane oldum orta okul mezunu olarak ama acik lise okuyodum 2016 yili ocak ayinda lise bitti mezun oldum ve ygs ye girdim.amasya unuverstesi on lisans bolumu kazandim okula gittim uc hafta kaldim geri askerlik icin geri gelmek istedim unuversteden geldim unuverste kaydimi silmedi dondurmadida askere git seneye tekrar gelirsin dediler ama tecilnyapmislar dort yil antepe subeye geldim tecili bozmak icin ama tecil yok bi ay sonra askersin dediler bu nasil oliyo unuverste tecil yaptim dedi ama subede tecil cikmiyo 2016 kasim da askersin diyolar sonradan bi sikinti olurmu bn orta okul mezunu olarak muhane olmustum 2015 te ondanmi boype oldu acapa ACILLL BI BILGI VERIRSENIZ SEVINIRIM !!!!!

   • 1996 lı doğumluyum kasım 30 da doğdu nezaman askare gidecem ve nezaman muayane yaptirmamam lazim 30.11.1996 doğumluyum bi yardım edermisiniz

    • Merhaba Yasin Bey, askerlik muayenenizi 2015 yılı içerisinde askerlik şubesine giderek muayenenizi yaptırabilirsiniz. Askere ne zaman gideceğinizi öğrenmek için 2016 yılı askerlik celp dönemlerini inceleyiniz. Memleketinizin celp dönemine göre askere alınacaksınız.

     • Slm hocam veysel diyarbakır liyim kayapinar licesinde otutorum 10.10.1996 hangi ayda asker gidecem acil hocam

    • Merhabalar, Lise diplomanız ile tecil işlemi yapabilirsiniz. Aksi takdirde asker kaçağı durumuna düşebilirsiniz.

    • Merhabalar, muayane zamanınız gelmiş size tavsiyemiz en yakın askerlik şubesine giderek muayane olunuz size verilcek olan muhtemel sevk belgesi ile kaç celp askere gideceğiniz belli olacaktır.

   • Sa 96 kasim doğum luyum subatin 4 dunde gidersn dediler kesn subatmi ve muayane oldum e devlet bakıyorum cikmiyosun nereye gdecem ne zaman belli olcak

    • Merhabalar, size verilen muhtemel sevk tarihi kesin olmayan bilgilere göre evet Şubat ayında askere alınacaksınız. Kesin sevk tarihiniz ise 15-25 ocak 2016 tarihleri arasında e devlet üzerinden takip edebilirsiniz.

     • Selamin aleyküm hayırlı akşamlar benim kâğıtta 01.02.2016 yazıyor erkek istedim ve kutugum deki yer şubat ayı kaldırıyor şubat mi giderim ??

     • SELAMUN ALEYKÜM BEN MUAYENE OLMAYA GİTTİĞİMDE ŞUBAT AYI GİTMEK İSTEDİĞİMİ BELİRTTİM VE DANIŞMADAKİ KİŞİ BİLGİSAYARDA DA ŞUBAT YAZDĞINI SÖYLEDİ KAĞIDIMDA DA 06 ŞUBAT YAZIYOR NE ZAMAN GİDERİM ASKERE YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ ACABA ?
      TEŞEKKÜRLER

     • Merhabalar, 20 ocak da kesin sevk tarihleri belli olacaktır e devlet üzerinden takip etmenizi öneririm.

   • Admin 05/05/1996 dogumluyum. Liseyi 2015 subatta bitirdim sinava giremedim. Onumuzde universte sinavina hazirlaniyorum. Ne zaman tecil ettirmem gerekli ????

   • MERHABA ADMİN BEN MUHTEMEL SEVK İSTEDİM 10 AY OLDU MUAYNE OLALİ DÜN ASKERLİK SUBESİNE GTTİM BANA DEDİ SUBAT LİSTESİNDE ADİN VAR DEDİ SUBATTA GİDERSİN DEDİ KAGİT VERDİ 01.02.2016 YAZİYOR SEVK TARİHİ BU TARİHTE KESİN GİDERMİYİM

   • Bn 1996 doğumluyum subem 4 gönderiyo.bn tercih yaptım Şubat diye muayene kagidimda celp dönemi Şubat yaziyo kesin şubatta gidermiyim

   • Bn şu anda Kekemelik kursuna gidiyom birazcık kekemeyim saglik ocağına gittim rapora yazdı hafif konuşma bozuklulugu ben de Her Türk insnaı gibi askerliği mi yapıp görevimi yerine getirmek istiyorum sapasağlam sizce Kekemelik bo sorun olurmu..

  • Admin bey ben 15.04.1996 dogumluyum ama ben ygs ye girecem bu 2015 de sagilik kontrolune girmeyipde 2016 yilinda girsem gene alirlar mi askere ? Ygs ye girecegim icin sorun olur mu kendi kendine tecil gibi ?

  • Selamün aleyküm ben 02.12.1996 doğumluyum ne muayne oldum ned bir kagıt geldi benim şu an ne yapmam gerekiyor gitmek istiyorum ama ne yapıcağımı bilmiyorum bilgi verirseniz sevinirim

   • Selam hocam18 02 2016 muayene oldum 01 08 2016 tarihinde askere gidecegim yaziyor net olarak ne zaman askere giderim tesekkurlaer

 1. Merhaba askerlik erken sevk dilekçesi için şubede özel olarak dilekcemi yazılması gerekiyor yoksa muayene formunda erken celp tercihi yapılması yeterli midir?.konuyla alakalı bilgi verirseniz sevinirim ayrıca ben erken celp donemi tercihi yaptım muhtemel sevk tarihi kesin tarihimmidir. Yoksa gitmek için baska ne yapabilirim. Subeye gittim tercih yapmissin iz bu yeterli dediler

 2. Erken sevk derken erkenden askere gitmek dimi ustam erken askere gtmek istiyorsak dilekcw yazmamiz gerekiyo yanj?

 3. Merhaba ben mehmet sorum şu olacak 96 doğumluyum askerlik şubesine gittim mayısta gel muayene ol dediler.demem şuki askerlik yaşı 21 olmuş bu 96 doğumlulara ugrarmi bu yasa yardımci olursaniz sevinirim teşekkürler.

   • sa admin merhaba 18.08.1996 yili benim dogum tarih im asker muayineler ine ne zaman giderim / ben konya doganhisarliyim baktigima gore 1/tertip subat gonderiyo subattami giderm yksa degisirmi birz uzun oldu ama ks bakmayin cevaplarsaniz sevinirim iyi calismalar admin

   • Merhabalar , Ben 29.10.1996 doğumluyum . Muayene işlemlerini nasıl başlatabilirim ve 95/ tertiplerle gitme şansım var mı dilekçe vererek ?

     • Merhabalar 15.01.1996 antalya doğumluyum ama erzurum kütüğüm babam erzurumlu olunca antalyada yaşıyorum burda muayene oldum 2016ya girmeden acaba tam net nezaman gidiyorum erzuruma göremi antalyaya göremii yardımcı olabilirmisinizz

    • Merhabalar, kütüğünüze göre askere alınırsınız, muayane sonrasında muhtemel sevk belgenizdeki tarihi takip etmelisiniz.

 4. Ben askerlik subesini aradim bir ocaktan itibaren ola bilirsiniz muaynenizi dwdiler ben buayın yormisinde muaynebolmaya gitcemuaynemi yaparlarmı

 5. Ben askerlik subesini aradım 1ocaktan itibaren olabilirsiniz dediler ben ocan 20sinde muayne olmaya gitcem muaynemi yaparlarmı

 6. 15.02.1996 doğumluyum ben askerlik şubesini aramıştım ve bana gel muane ol demişti fakat gittim bana dedi daha sistem’de görükmüyorsunuz dedi bana askeriye şubesin’de bende eve qeldim tekrar aradım bana pazartesi tekrar qidin demişti şimdi sizden fikir almak istiyorum nasıl olcak ?

 7. Merhaba, kolay gelsin.
  2014 haziranda önlisans eğitimimi tamamladım ancak askerlik şubesine hiç gitmedim kaçak durumuna düşermiyim eğer düşersem tecil ettirebilirmiyim yeni mezun olduğum yada işe yeni başladığım icin.
  şimdiden teşekkürler.

  • Kaçak durumuna düşebilirsiniz, en kısa sürede askerlik şubesine giderek işlemlerinizi yaptırmanız gerekmektedir.

 8. Mrb ben kayseride yasiyorum ama nufusta sivas/kangal ben kayseride muayene olabilirmiyim bide 2015 yili icinde ben kendim gidip muayene olabilirmiym

  • Kardeşim Öyle Birşey Yok Ayrı Yeten

   (ÖRNEK) Gaziantep/nizipliler 96/1
   Gaziantep/Şehitkamil 96/2
   Gaziantep/şahinbey 96/3
   Gaziantep/Oğuzlei 96/4

   Gönderiyorlar

 9. Merhaba ben 96 dogumluyum bazı arkadaşlar kaç gideceklerini kendi şeçtigini söylüyor böyle bişey varmı teşekkürler

 10. merhaba adım muhammed 96 dogumluyum 95 dogumlular sivas koyulhisar subat celp gönderiyor 96 lılarda mayıstamı gidecek acaba sıraylamı ? bir diğer sorum ise erken gitme talebinde bulunsam kesin subat celpte gönderirlermi ?

 11. 08.12.1996 doğumluyum hemen askerede gidebilirim gecikmelide gidebilirim şuan askerlik şubesine gibip tecil işlemlerini gerçekleştirmem mümkünmü yoksa ilerliyen zamandamı gerçekleştirmem gerekiyo?

 12. Ben 13 ocak 1996 doğumluyum ben Marttamı Muayene olmam gerek Muayene olduktan sonrada Seneyemi askere gidicem

 13. s.a ben 06,09,1996 doğumluyum celp dönemine baktım benim memleketim kırıkkale 1 tertip gönderiyor ilçem delice oda 2 gönderiyor ben kaç tertip giderim yardımınız için şimdiden teşekkürler

 14. merhaba admin iyi günler. ekim ayı 95 doğumluyum. Açıktan lise okuyorum erteletebilir miyim askerliğimi ? bide e-devletim var ama nasıl sorgu yapılacağını bilmiyorum.

 15. Iyi gunler ben 09 01 1996 dogumluyum askere ne zaman gideceqimi ogrenmek istiyrm birde acik ogretimden lise okuyorum tecil ettireblirmiyim

  • Tecil ettirebilirsiniz, 96 doğumlular 2015 yılı içinde askerlik işlelerini yaptırıp 2016 yılı celp dönemlerinde birliklerine teslim olmaya başlayacaklardır.

 16. tecili bozdurdum aile hekimine imzalatmak için götürdügüm kagıtta orada genel şube celp dönemi agustos 2016 yazıyor bu ne oluyor

 17. Selamun Aleykum ben 02.09.1996 dogumluyum Ankarada oturuyorum şuan gidip muane olabirim demi ay farketmıyo muane için

  • Merhaba, 96 doğumlu asker adayları mayıs ayına doğru gidip askerlik işlemlerini ve muayene işlemlerini yaptırabilirler.

 18. 15.02.1996 doğumluyum ben askerlik şubesini aramıştım ve bana gel muane ol demişti fakat gittim bana dedi daha sistem’de görükmüyorsunuz dedi bana askeriye şubesin’de bende eve qeldim tekrar aradım bana pazartesi tekrar qidin demişti şimdi sizden fikir almak istiyorum nasıl olcak birde kaç qiderim /1 mi /2 mi ?

  • Askerlik muayeneniz için Mart ayı gibi gitseniz daha iyi olacaktır. Celp olarak kütüğünüzün asker alımı yaptığı celp ayında askere alınacaksınız.

 19. merhaba ben kütahyadan mevlüt 01201996 dogumluyum muhane günüm nezamandır birde arkadaşımvar samet05.081996 nu neezaman girer acaba

  merhaba ben kütahyadan mevlüt 01.20.1996 dogumluyum muhane günüm nezaman acaba birde arkadaşım samet var 05.08.1996 dogumlu oda nezaman girer acaba

 20. Ealamun aleykum ABim ben şimdi ADana Yuregir ilçesindenm benm dogum tarih 13 01 1996 benm askerlik muane oalnırmıyım vs askerlik yasa tasarın 21 olarak geçdimi haberlerde soyluyorlardı bana yardımcı olurmsunz ? ii gun

   • admin ben 96 kasım 2 liyim ben ocagın son haftası muayne oldum kayıtlı oldugum ilçeden ise şubatın ilk haftasına kadar muayne olun dedı muayneden sonra subedeki işlemlerde bayan şubat yazamam sana dedi mayıs ağustos ve kasım aylarını yazdı subatta almazlar mı beni

 21. admin acil cevap verirsen cok iyi olur simdi bende 1996 dogumluyum 12. sinif ogrencisiyim askere 2016 dami giderim bide son yoklamadami gelir yoklama kagidi lise bitmis oluyo son yoklamada.

  • Kağıtlar gelmeden askerlik şubesine giderek işlemlerinizi yaptırmalısınız, gitmek istiyorsanız belirtmeli, istemiyorsanız tecil ettirmelisiniz.

 22. selamın aleykum admin ben 1996.05.06 lıyım gümüşhane kelkit dogumluyum ben şuanda muayne olabilirmiyim kelkit kac akldırıyo ben kac gidebilirim bana bilgi verin lutfen… arkadaaşlar lütfen

 23. admin öncelikle selamın aleyküm ben gümüşhane kelkit dogumluyum 5.ayın 6 . 1996 dogumluyum yarın gümüşhaneye gitsem muayne olurmuyum acaba gümüşhane kac a kac gonderirir admin lütfen bilgi verirmisin.bilgilendir beni saygılarımla…

 24. Merhaba admin 96 doğumluyum fakat her kez muane olamazsın gitme diyor ben simdi gitsem ola bilir miyim . birde ben kütügüm konya kadınhanı . kadınhanına mı gitmek zorundayım

 25. slm ben 09.02.1996 dogumluyum ne zaman muayne olurum eve muayne kagıdı gonderıyorlarmı yardımcı olursanız tesekkur ederim

 26. 15.03.1996 doğumluyum. Mezun olarak üniversiteye hazırlanıyorum. Eylül gibi üniversiteye kaydolucam. Eylül e kadar askerlik şubesine gidip bir işlem yaptırmam gerekiyor mu?

 27. Ben 1996 doğumluyum şubatn 18 sinde muane oldum evrakları verdim bana 96/4 gidersin dediler bu değişir mi yoksa aynı kalır mı.Ve ben erken gitmek için neyapa bilirim dedim hiç bişeydediler zamanı geldimi gidersin dediler ben erken gitmek istiyorum…

 28. 05.15.1996 Konya doğumluyum en geç ne zaman muayene olmam gerekıyor askerliğimi tecil ettirsem muayene olmam gerekır mi teşekkürler

  • 2015 yılı mayıs ayı gibi gidip muayene işlemlerinizi yaptırınız. Tecil ettirirseniz muayene olmanıza gerek kalmayabilir.

 29. Slm ben 25.11.1996 doğum luyum 11 ayda olmam hangi celp döneminde gidecegimi degiştirebilirmi. Beni bilgilendirir seniz sevinirim.

 30. selamun aleykum ben sivas ulaştan adil özdemir
  muanemi oldum ama kekmelik var doktora söylemedim fazla belli olmuyor diye ilerde sorun olurmu askerde :/ bide sag elimde panık atak var ondan bi sorun olurmu

 31. Merhabalar…17.01.1996 doğumluyum..Öncelikle sorum 2016 celp dönemlerinin tekrar değişiceği yönünde?

  2.Sorum ise benim celbim mayıs olmuş..Şubatta gitmek istesem yüzde kaç kabul ederler çünkü arada bir dönem var belki ağar basabilir mi? Teşekkürler

  • 2016 yılında Askere Gideceksiniz Serhat Bey. Celp döneminize 2016 yılı celp dönemleri konumuzu inceleyerek ulaşabilirsiniz. O konuya, celp dönemleri kategorimizden ulaşabilirsiniz.

 32. Selam admin ben 08/11/1996 doğumluyum muayeneye ne zaman gidebilirim bide muayene olduktan sonra askerlik 21 yaş olduğunda bu bizi etkiler mi

  • Askerlik yaş değişikliği 96 doğumluları etkilemeyecek gibi gözüküyor, muayenenizi 2015 yılı nisan ayı gibi gidip başlatabilirsiniz.

  • Memleketin asker alımı yaptığı celp ayına bakılmaktadır. 96 doğumlular 2016 yılı celp dönemlerinde askere alınacaklardır.

 33. 02.02.1996 doğumluyum ne zaman muayene olucam ve nerde olucam kütüğe bağlı yerdemi yoksa ikametgah yerindemi muayene olucam

 34. Selam Merhaba Ben 03-05-1997 Ben Gönüllü OLarak Gitmek İstiyorum 18 Yaşında AİLevi sebeblerden dolayı silah altına girebilirmiyim .

 35. Mrb ya ben 14 12 1996 doğum luyum ne zaman muane olacam ve mersinde oturuyorum kutugum mersin ne zaman askere giderim

 36. Selamin aleykum ilk öncelikle aga bi sorum olacaktı
  3.2.96 doğumluyum yoklama kağıdı filan gelmedi ne yapmam gerekiyor ?

 37. 21 mart 1996 doğumluyum askere ne zaman gideceğim muayene nasıl olurum Ve hangi askerlik şubesine gideceğimi bilmiyorum yardımcı olurmusunuz ? Bursa Doğumluyum.

 38. S.aleyküm admin bisey sorucaktım benim konuşmamda bazen tutukluk oluyo komando olursam refüze ederler mi beni ben komando olmak çok istiyorum

 39. ADMİNİM HATAY İSKENDERUNDAKİ ASKERLİK ŞUBESİNİ ARADIM NİSANIN İLK HAFTASI MUANE OLABİLİRSİNİZ DEDİ NİSANIN İLK HAFTASINDA MUANE OLURSAM 96 YA KAÇ GİDERİM

 40. S.aleyküm benim knuşmamda bazen tutukluk oluyo beni komando.olarak alsalar konuşmamdan dolayı refüze olurmuym ben komando olmak çok istiyorum

 41. Merabalar admin bey ben 03.11.1996 dogumluyum dogum yerim kdz zonguldak ama asten mardinliyim istanbulda yasiyorm muane olabilmem icin nerde olmwm lazım ve sizce kac gidebilir im ? Iyi calismalar

 42. 08.02.1996 çorum merkez doğumluyum celp dönemi mayıs diyo şubatta gidebilirmiyim erken gitmek için dilekçe versem

 43. Selam Alukum Ben 96 dogumluyum Ancak lise 3 ogrencesiyim ve benim yasadigim yer 96 3 aliyo askerligi yani agustosta ve benm okulun 2016 haziraninda bitiyo benm askerligm uzamaz degilmi 2016 agustos da gidebilirmiyim simdiden tesekkurler

 44. s.a admın kolay gelsın ben 20/06/1996 dogumluyum nezaman askere gıderım ve erken gıtmek ıstıyorum askere byle bır ımkanım var mı acaba cvp larsanız sevınırım tesekkur ederım …

 45. ben ağrılıyım. aa kütügü istanbulda istanbul celbine görei gidecem. ve tecil etirice asker sonra tekrar okulua baslaya biliriyim…

 46. Selam ben 96 dogumluyum Ama lise 3 ogrencisiyim 2016 Askere Gidecegim Fakat Benim Bulundugum Yer bu sene 95 leri 2 aliyo yani mayista gonderiyo ve 96li 2016 agustosunda yani 96 /3 Gonderck bi sikinti olmZsa ve 2016 haziraninda benim lisem bitiyo Bu durumda benim askerlik Bi daha ki celp donemine uzar mi yani Kasima yoksa Normal Agustosda gidermiyim acil cevap istyr. Simdiden tesekkurler

 47. ben ağrılıyım ama istanbulda kütüğüm muayneyi istanbulda ı olucam ve ben ünüversiteyi askerden gelişde okuak istiyorum askerliği yapıp gelince okula baslaya biliriyim tekrardan…

 48. Selamın aleyküm admin 02.08 1996 ligin nezaman muayene olurum ve nezaman gidermek memleket hatay antakya eyvallah teşekkür ederim simdiden

 49. Benim sorum su ben Yozgat çayıralan günyaylalıyim celplere baktim yazmiyor yardimci olurmusunuz . Sivas çayıralan var da o beni ilgilendirmiyo.

 50. Ben 03.04.1996 Doğumluyum şuan lise 4′ Okuyorum ama hiç askerlik şubesine gitmedim otomatikmen tecil olurmuyum ben ilgilenirseniz teşekkür ederim

 51. Ben 25/12/1996 dogumluyum su an lise 3 ogrencisiyim 2016 yilina girdigimizde lise 4 yariyilinda olacam ve lise 4 bitirip lise diplomasini alip gitmek istiyorum mumkunmu

 52. Merhaba benim kimlik yasim 03.03.1997 ama gercek yasim 03.03.1996 benim yasim suan dawalik ben dawa actim yas buyutmek icin nisanda mahkeme warr mahkemede onaylanirsa 03.03.1996 benide kapsarmi askerlik bende muayene olcakmiyim 2015 yılı icersinde tesekkurler…

 53. Sayın Admin…
  20.06.1996 dogumluyum henuz net bir bilgim yok ama belki siz bilirsiniz ne zaman muayne kagidim gelirmi adrese yoksa gitmem lazim mi? Cvbinizi bekliyorum…

 54. selamın aleyküm admin benim konuşmamda arada bi takıntı oluyo beni komando yaptılar diyelim refüze ederlermi beni konuşmamdan dolayı acil cvp verin lütfen

  • askerlik muayenesi 2015 yılı içinde yaptırmak zorundasınız en kısa sürede askerlik şubesine giderek askerlik muayenesi hakkında net bilgi muayene tarihinizi öğrenebilirsiniz.

 55. Öncelikle merhaba admin.ben 15/02/1996 doğumluyum ve açik ogretim lisede ogrenim gormekteyim ama okula gittigimde kaydımın silindiğni ögrendim ve eylülde tekrar kayıt yenilemem gerekiyor.tecil için son tarih ne zaman?eylulde kayit yenileyip alicağim belge tecil için bana yardimci olur mu? Tesekkurlerr.

  • tecil için herkesin belirli bir süresi yok kaçak durumuna düşmemek adına bir an önce askerlik şubesine gidip askerlik işlemlerinizi yaptırmalısınız

 56. selamün aleyküm
  14.03.1996 doğumluyum askerlik işlemleri ile ilgili şubeye gidip herhangi bişey yapmadan önce evimize muayeneye çağırma gibi bi evrak yazı türünde bişey gelecekmi yoksa bizmmi şubeye gidip işlemleri başlatmamız lazım.
  21 yaş beni etkilermi ve erken gitmek için dilekçe versem en erken ne zaman giderim
  verceğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.

  • Muayene için evrak gelmeyebiliyor. Siz bizzat şubeye gidip askerlik muayene işlemlerinizi yaptırmalısınız. 21 yaş sizi etkilemez. Erken sevk dilekçesi verirseniz 2016 yılı celp dönemlerinde sırasıyla 1-2-3-4 celplerinde alınma ihtimaliniz olacaktır.

 57. birde şeyi sorayım ben komando olmak istiyorum bunun için ne yapmam lazım ilkokul mezunuyum. komando olursam lise şartı aranmadan uzman çavuş yapıyorlarmı.

  • Komandoluk, sizin seçebileceğiniz bir durum değildir. Tsk tarafından belirleniyor. Ancak uzman çavuşluk için Lise mezunu şartı aranmaktadır.

 58. merhaba 1996 doğumluyum üniversite öğrencisiyim askerliğimi hangi tarihler içerisinde tecil ettirmem gerekiyor.

 59. ben 96 doğumluyum okul var okul bitmeden gidip askerlik şubesinden işlemlerimi yaptırsam beni ilk okul mezunumu yazarlar . hazirandamı gidiyim askerlik şubesine.

 60. slm admin doğum 10/05/1996 dogumluyum lise son sinifim muaneye gidebilir miyim unuversite okumak istemessem ne zaman gidebilirim yada tecil ettirmek icin ne yapmam gerekir

 61. Selam Aleyküm admin bey Bir sorum olucaktı
  08-07-1996 Doğumluyum Hangi ay hangi yıl muane olucagım
  Bilgi verirseniz çok memnun kalırım teşekkürler 🙂

 62. Selamun aleyküm admin bey ben 27.10.1996 dogumluyum ne zaman muaneye olup ne zaman askere giderim bilgi alabilirmiyim ?

  • 2015 yılı içinde askerlik muayenenizi yaptırmanız gerekmektedir bu yüzden en kısa sürede askerlik şubemize başvurarak muayene tarihini ziynet olarak öğrenebilirsiniz size tavsiyemiz bu işlemleri yaptırmakta geç kalmayınız aksi halde muayene kaçağı durumuna düşebilirsiniz

 63. Benim doğum tarihim: 31/12/1996
  Ayda kaybetme gibi bir durum yok defilmi.
  On planda yıl 96 ise ay fark etmiyor diye biliyorum doğru mudur

 64. kardeşim ben 15.08.1996 dogmluyum acaba ben kesin net nezamn giderim askere hangi ayda giderim lütfen bi yardımcı olun…

  • 1996 doğumlu asker adayları 2016 yılı celp dönemlerinde askere alınacaklar memleketinizin hangi celpte asker aldığına bakarak askere gideceğini öğrenebilirsiniz. bu işlemi yapmak için 2016 yılı celp dönemleri konumuzu inceleyiniz.

  • Merhaba Mustafa bey, 2015 yılı içinde askerlik muayene işlemlerinizi yaptırmalısınız. En kısa sürede askerlik şubesine giderek muayene işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

 65. Merhaba ben 1996 doğumluyum 15 martta muayenemi oldum, bana şuben ağustos alıyor uygun mudur dediler uygundur dedim. En son kağıt verdiler sevk tarihi 04.08.2016 yazıyor bu tarihte kesin askerim dimi. ?

 66. Lise öğrencisiyim ve üniversiteye gitmek istiyorum.Tecil işlemlerimi 2015 yılı içerisindemi yapmak zorundayım… sorumu cevaplarsanız sevinirim teşekkürler….

 67. merhaba ben 29.05.1996 doğumluyum muayene olmak için benimmi gitmem gerek şubeye… ve ben samsunda hikametkahım ama ankaradayım ankarada muayene olabilirmiyim ve bir süresi varmı muayenenin cevap bekliyorum admin teşekkürler

 68. Arkadaşlar merhaba . 05.03.1996 doğumluyum bugün muayene olmaya gittim . Fakat haziranda gelmemi söylediler . Sanıyorum ki burada 2015 yılı içerisinde olabilirsiniz diyerek bilgi verirken eksik veriliyor veya ilden ile değişen bir olay bu . Konya Karataydaki hemşerilerim Haziran ayından sonra 1 adet kimlik fotokobisi ve aslı 2 adet fotoğraf ile gidip muayene olabilirler.

 69. kardeşim ben şırnaklıyım 15.08.1996 dogum luyum nezman askere giderim hangi ay giderim ltfen bi yardımcı olun kaç tertip gidetrim babanın hayrına bi yazaramsın kesin bir cevap lütfenn….

 70. Selamınaleyküm,

  01/07/1996 doğumluyum muayne olmadım acemi birliği ne zaman açıklanıyor.

  Bilgisi olan cevap verirse sevinirim..

  Hayırlı cumalar…

 71. Merhaba admin ben pazartesi günü muayene oldum erken sevk formunu doldurdum muhtemel sevk 04.02.2016 yazıyor bu tarihte gitme ihtimalim yüzde kaçtır. Kolay gelsin

 72. Selam adminim Ben öğrenciyim ve Askerliğimi geriye almak istiyorum Amaaa Galiba 8 mayıstan 21 hazirana kadar yapmam gerekiyormuş Benim bu aylarda sınavlarım var ve türkiyeye gidemiyorum ne yapabilirim

  • Konsolosluktan bilgi alabilir, yada askerlik şubenizi arayarak bilgi alabilirsiniz. Muhtemelen fax yolu ile evraklarınızı gönderip askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz.

 73. Merhaba 15-11-1996 İstanbul doğumluyum. askerlik görevimi bazı problemlerden dolayı dilekçe vererek ilk fırsatta yapmak istiyorum bunun için ilk once muaynemi olmam gerek acaba .Teşekkurler

 74. 20.04.1996 dogumluyum YGS sınavı için hazırlanıyorum son giriş hakkım 2 kez girdim oncesinde tecil ettirme imkanım olurmu _?

 75. s.a merhaba admin ben 17.091996 doğumluyum ve nezaman muayene olacağımı bilmiyorum benim şubeyemi gitmem gerekiyo yoksa eve kağıtmı gelcek yardım edebilirmisin

  • İkametgahınız tekirdağ ise muayene olabilirsiniz, çalıştığınız bölgeye en yakın askerlik şubesine giderek işlemlerinizi başlatınız.

 76. Selamın aleyküm birader ben 15.05.96 doğumluyum muayeneye ne zaman gidebilirim herhangi bi haber ulaşmasıni beklemelimiyim adrese veya muhtarlığa kağıt felan gelmesini beklemelimiyim ?

 77. admin ben Zonguldak mayıs celp dönemine tabiyim erken gitmek istiyorum ancak açık lise okuyorum askerde de açık liseye devam edebilirmiyim ayrıca gerekli evraklar neler

 78. ben 19 02 1996 dogumluyum benım sag gözumde tebelik var ve 100 de 90 görme yok ben asker olamıyomu curuk olmak ıstemıyorum göz tebelıyı etkılermı admın kardeşım bılgı verırsen ıyı olur subeye gıtmedım söyleyımı muane olurken

 79. kolay gelsin 30.10.1996 doğumluyum ögrenciyim tecil ettiricem fakat yinede muayene olmam gerekiyormu ? gerekiyorsa nerede muayane olacagım

 80. abi ben 10.07.1996 doğumluyum gidip muayene oldum ve erken tarihte teslim olmak istiyorum u işaretledim genel celb dönemi kasım 2016 yazıyodu bana verdikleri kağıtta ama ilk celb dönemnde gtmek istiyorum bunun ne yapabilirm

 81. Adminim Ben 01/01/1996 doğumluyum bana 4 ocak yerin belli olcak ve subat ayında sevk olacaksın ve adminim sev tarihim 04/02/2016 yazııyor sence ne zaman gidicem ve 01/01/1996 ne zaman gidecekler kaç tertip olcak abim

 82. S.a admin
  31.08.1996 doğumluyum suan üniversite 1. sınıfım ama okulu bırakıcam askerlik le ilgili yapılması gerekenleri haziran ayından sonra yapabilirim nezaman hangi tertip olarak giderim neler yapmam gerek özet bi bilgi verirsen sevinirim. Hayırlı Günler

 83. selamın aleyküm 01.04.1996 doğumluyum ama henüz lise sonu okuyorum üniversite okumycam askerlik için muaynemi ne zaman olurum ?

 84. hocam ben şuan urfada yaşıyom ama kütüyüm malatya dogum yerim elazıg been şimdi nerden kalkıacam bunu bana aydınlartımısınız

 85. slmlar.15.05.1996 doğumluyum şu an açık lise 12 sınıf ticaret meslek lisesinde okumaktayım.askerlik şubesini aradım öğrenci durum belgenizle gelmeniz gerekli dediler.aynı zamanda epilepsi hastasıyım raporlarımıda götürmem gereklimi.

  • 1) Diploma (Aslı) ve 2 adet fotokopisi
   2) 2 Adet Kimlik (Aslı) Fotokopisi
   3) 2 Adet fotoğraf (Son 6 ayda çekilmiş)
   4) İkametgah Senedi

 86. slm admin

  ben 11:03:1996 doğumluyum bitlisliyim ve askerde komando olmak istiyorum bunun için ne yapmam gerekiyor bana bilgi vere bilirmisiniz yapmam gerekenler hakkında

  İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM

 87. selamüaleyküm 06.02.1996 doğumluyum istanbul küçükcekmece doğumluyum mayıs 22 de muayane olcam muayane olmak için neler gerekiyor neler yapma gerekiyor.. LÜTFEN YARDIM EDİNN ????? İYİ GÜNLER…

  • Muayene için çok bir şeye gerek yok, kimliğiniz ile askerlik şubesine başvurunuz, belki bir kaç adet fotoğraf isteyebilirler, varsa diploma ve sertifika gibi belgelerinizi de götürünüz.

  • Askerlik şubenize giderek önce askerlik muayene ve işlemlerinizi yaptırınız, sonrasında 2016 yılı Uşak Celp Dönemi Mayıs celbinde askere alınırsınız.

  • 2015 yılı sonuna kadar devam etmektedir, ancak siz yinede geç kalmamak için kendi askerlik şubenizden net bilgiyi alınız.

 88. S.a admin bn 02.06.1996 doğumluyum ne zaman muayene olabiliolabilirim ve ne zaman askere alınırım tam olarak bna yardımcı olursanız çok sevinirim.
  Teşekkürler.

  • En kısa sürede askerlik şubenize başvuruda bulunarak askerlik muayene işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Memleketinizin asker alımı yaptığı celp döneminde de askere alınırsınız.

 89. Slm.a admin. Ben 18.03.1996 doğumluyum 2012 lise mezunuyum askerlik tecil etmek istiyorum üniversite düşüyorum ama daha sınava hazırlanıyorum tecil işlemi yapabılirmiyim bilgi verirmisiniz ?

  • Merhaba, hiç tecil ettirmediyseniz böyle bir hakkınız olabilir, ayrıca zaten 96 doğumlusunuz şubeye giderek askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz.

  • Kardeşim 2016 yılı askerlik celp dönemlerini inceleyerek ne zaman gideceğini öğrenebilirsin. Lütfen biraz sitemiz üzerinden araştırma yapalım.

  • Serhat Bey, 96 doğumluların askerlik muayeneleri 2015 yılı içinde yapılmalıdır. Askerlik şubenize giderek askerlik muayene işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Askere 2016 ylı memleketinizin yani kütüğünüz nerede ise oranın celp döneminde askere alınacaksınız.

 90. Merhaba kolay gelsin .

  1996 dogumlular 1 hazirandan itibaren askerlik muane subelerine muane olmaya gittiklerinde 21 yaşında mı asker oluyo öyle bir söylenti duydumda pek emin degilim sizede bi soruyum dedim .

  • 2015 yılı içinde askerlik muayenenizi ve askerlik işlemlerinizi yaptırmanız gerekmektedir. En kısa sürede askerlik şubesine gidebilirsiniz.

 91. Selamün Aleyküm Admin
  Doğum Tarihim 01/01/1996
  Doğum yeri Sivas Ulaş
  Celb Dönemi 2016 Şubat
  Sevk Tarihi 04/02/2016 Ne zaman Giderim Askere

  • Şubat celp döneminde herhangi bir engel, tecil, erteleme gibi durumunuz olmaz ise 2016 yılı şubat celp döneminde askere alınırsınız.

 92. slm ben şuan üniversite okuyom 11.07.1996 dogumluyum benim tecil ettirmem lazımmı yoksa üniversite direk tecil ediyomu size zahmet beni bilgilendirriseniz

  • Bazı üniversitelerin öğrenci işleri askerlikleri tecil ediyor, bazıları da etmiyor. Siz emin olmak adına bizzat askerlik şubesine giderek hem bilgi alabilir hmde tecil etmediler ise askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz.

  • Merhaba Muhammed Bey,

   Yoklama ve muayene evrakları eskisi gibi gelmeyebiliyor. Siz askerlik işlemlerinizi yerine getirmek adına bizzat askerlik şubenize giderek işlemlerinizi başlatmalısınız. En kısa sürede askerlik şubesine gidebilirsiniz.

 93. Selamin aleykum admin bey bir sorum var 09/07/1996 doğumluyum bu sene üniversite kazanamazsam askeremi gideceğim erteleme şansım yokmu Teşekkürler

 94. slm bn konya ılgından adem 18,06,1996 dogumluyum ben ne zaman muane olabilirim ve ne zaman gideriz yardımcı olursanız sevinirim

  • Merhaba Adem Bey,

   2016 yılında askere alınacak olan yükümlülerin muayene işlemleri 2015 yılı içinde yapılması gerekmektedir. Geç olmadan askerlik şubesine gelerek muayene işlemlerinizi başlatabilir ve size verilecek olan sek belgesinde askere ne zaman alınacağınızı görebilirsiniz.

 95. mrb . 91 doğumluyum gecen yaz önlisans ( 2 yıllık ) programdan mezun oldum , ayrıca aöf okuyoum 3 yıldır fakat bu yıl kayıt yaptırmadım , hiç tecil de ettirmedim okul eder diye . sizce tecil hakkım hala var mıdır ? tecil edilmiş midir nasıl öğrenirim

 96. kardeşim ben 16.10.1996 doğumluyum askere erken gitmek istiyorum ve sözleşmeli er olmak istiyorum erken sevk versem2016 subat ta mı giderim yazarsan seviirim bütün sitelere bakıyorum cevap veren herkez cok sagolsun.

 97. kardeşim allah razı olsun bide askeregitmeden sözleşmeli er olunuor demi bugün askerlik şubesine gitdim adamalrın sikinde degil sördüm internetden araşdır diolar

 98. mrb ben 15,05,1996 dogumluyum askerlık ıcın erken sevk yapabılırmıyım _sevk zamanım 04,11,2016 erken gıde bılırmıyım

 99. Merhaba hocam
  Hocam ben uzman olmak istiyorum ama askere gitmeden bas vutmak iatiyorum 11.03 1996 dogun tarihim askere gitmeden basvura biliyormuyum uzmanliga yapmam gereken ne var aktara bilirseniz tsk

 100. KIZILTEPE DİYARBAKIR – 2016 Yılı Celp Dönemi Şubat Ayı
  adminim 1996 doğumluyum kızıltepede ikametliyim şubat ayımı gidicem bide benım bilgisayar senfetikam var askerde yazıcı falan olma şansım varmı efendım ?

 101. Merhaba ben Arda, 02.01.1996 doğumluyum, ailevi nedenlerden dolayı askerliğimi tecil ettirmek istiyorum, çalışıyorum açık lise kayıtlarını kaçırdım, çalışıyorum diye askerliğimi tecil ettirebilirmiyim?, Birde bir sorum daha olucak, ben Ukrayna doğumluyum, ama 2 sene önce T.C vatandaşı oldum, ben ne kadar askerlik yapacağım ve nerede ve ne şatlar içerisinde ?

 102. slm ben 16 02 1996 lıyım benim askere ne zaman gitmem gerekir bide ben açıktan lise sınavlarına giriyorum askerliyi erteleme gibi bir şansım varmı

  • Askerlik yerleri açıklandığında askerlik sorgulama bağlantılarını kullanarak öğrenebilirsiniz. Bunun için e-devlet şifresine ihtiyacınız vardır.

 103. selamın aleyküm ben ( 17.06.1996 ) dogumluyum kütük erzincan gösteriyor dahale muayene kagıdım gelmedi ne yapmalıyım askere tahminenn ne zmn giderim ??**

  • Merhaba, kağıt gelmeyebilir, siz okuyor olsanız dahi askerlik şubesine giderek hem yoklama işlemlerinizi yaptırmalı hem de tecil durumunuz hakkında bilgi almalısınız.

  • Merhaba, en kısa sürede muayene olmanız gerekiyor diyebiliriz, geç kalmayınız, askerlik şubesine başvurarak askerlik muayene işlemlerini başlatmanız sizin yararınıza olacaktır.

 104. selamun aleyküm admin 16 12 1996 doğumluyum muayine kağıdım falan gelmedi memleketim şubat tertip alıyor şubattamı gidicem askere yardımcı olursan sevinirim

 105. Gardaşım 03/18/1996 dogumluyum muayenemi 01/01/2015 de muayene oldum kayseri bünyan mayıs gidiyor ben ilk celpte gidermiyim

 106. Merhaba ben 02.01.1996 dogumluyum. Bu yil universite sinavlarina girdim. Okul icin tecil ettirmek istiyorum. Ekim ayi gibi universite ogrenci belgemle tecil ettirsem sorun olur mu

  • Merhaba, beklemenize gerek yok askerlik şubesine giderek eğitim için askerliğinizi tecil ettirmek istediğinizi belirtebilirsiniz.

  • Merhaba 96 doğumlular bu yıl askerlik işlemlerini yaptırıyorlar. Sizde şubeye giderek askerlik başvurunuzu yapınız. Erken sevk dilekçesi vererek şubat celp döneminde gitmek için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu işlemleri yapmak için geç kalmayınız.

 107. Merhaba öncelikle ben muayene mi oldum Samsun/Tekkeköy Şubat celp döneminde gönderiyor ve komando olmak istediği mi söyledim. Sorum şu ki ben erken gitme için bi dilekçe falan doldurmadim ama evragimda 04.02.2016 yazıyor o tarihte gidememe ihtimalim var mı ayrıca komando olabilir miyim tskdan bana bi gmail geldi komando dilekceniz alındı işlemlere konuldu sistem otomatik atıyor falan yaziyordu 1.73 67 kilo vücut tipi fit olarak isaretliydi bana detaylı bilgi verirseniz sevinirim bide bi 96/1 muhtemel acemi birliklerimiz daha belli değil mi
  Detaylı bilgi almak istiyorum Lütfen ilgilenin saygilarimla…

 108. 96 dogumluyum ve kayseriliyim kayseri 2 tertip gonderiyorum ama bn 1 tertip icin dilekce yazip verdim smdi benim ogrenmek istedigim subattan oncede gidebilirmiyim yani bu sene gitme sansim olabilirmi tekrardan dilekce versem acil cevap verin arkadaslar lutfen….

 109. Merhaba admin ben ikinci ayın 10’una muayene oldum Hatay Hassa ilçesini 3 götürüyor erken gitmek için dilekçe verdim sizce ilk celp döneminde gidebilir miyim?

 110. Selamun aleyküm ben askerlik şubesine gittim yoklamaya girdim 96lıyım bana verdikleri kağıtta 2016-kasım yapıyor yani 96/4 bu cerp dönemi değişebilir mi ? yoksa illede 96/4 mü giderim ? – ben ordaki memura dedim erken gitmek istiyorum diye o senin dediğin gibi olmuyo dedi.

 111. s.a ben 14.11.1996 doğumluyum (yaş 18) almanya’da yaşıyorum ilk askerlik ertelememi yapmak istiyorum en geç hangi tarihe kadar ertelemem gerekir. şimdiden teşekkürler

 112. Merhaba ben 27.08.1996 doğumluyum bu yıl liseden mezun oldum ösym ye hazırlanmak istiyorum askerliği 1 yıl tecil ettirme gibi bir imkanım varmı

 113. 15-04-1996 doğumluyum. Üniversite tercihi mi yaptım kazanmazsam tekrar hazırlanmak istiyorum lise diploma ile ne kadar tecil edebilirim? TEŞEKKÜR EDERİM.

 114. Mayıs 96 doğumluyum. Memleketime göre celp dönemi şubat 2016. Henüz 20 yaşıma girmemiş oluyorum askere gider miyim? Tecil ettirme imkanım var mıdır?

 115. admin kardeş 1996 lılar muayenesi nasıl olucak biraz açıklama yaparmısın. nere gitmemiz gerek ne yapmamız gerek bilgilendirirsen güzel olur.

 116. Merhaba üniversite sınavı dolayısıyla muayene olmadım Nisan da doğdum 1996 celp kaybına uğradım mı? Yapmam gereken nedir ? Kaçak durumundamıyım?

 117. merhaba ben 96 doğumluyum muayene oldum erken sevk istedim muhtemelen sevk tarihim Şubat fakat ben daha erken gitmek istiyorum yapabilecek bişey varmı Sözleşmeli ye de razıyım erkenden gitmek istiyorum

 118. bana 05435570990 benim numaram ben giremiyorum hotmaile benim adım uğur özcan ben komando olmak istiyorum annemi babamı sevdiğimi kardeşimi ve yakınlarımı bir kenara koyarak göze aldım bunu bana buna cvp verin

 119. Eylül 11 96 doğumluyum admin bey 15 kasimda muayneye gidicem şubat ayinda askere gitmek istedigimi söylesem gönderirler mi ?

  • Merhaba, 95 doğumlular 2015 yılı içinde sırasıyla Şubat Celp dönemi, Mayıs Celp dönemi, Ağustos Celp dönemlerinde askere alındılar. Siz askerlik işlemlerinizi yaptırmış mıydınız? Eğer yaptırdıysanız Kasım ayı celp döneminde askere alınabilirsiniz. Yaptırmadıysanız kaçak durumuna düşme ihtimaliniz yüksektir.

 120. Askerlik islemi derken admin Ben 2015 muane oldum erken sevk istedim muane kagidinda muhtemel sevk tarihi subatti ama cikmadi kacak olmamak icin ogrenmek istyom BN ne zaman gtcem bilmiyom bi yardim admin 28.07.1995dogumlugum kutugume bakiyom bi subat bi kasim e devlete bakiyom ordada hic bsy gozukmuyor BN nezaman gitcem admin askere

  • Başvurunuzu yaptıysanız sorun yok, askerlik sorgulama zamanlarınızda sorgulama işleminizi yaptınız mı ? Kasım celp döneminde askere alınırsınız merak etmeyiniz. Tekrar askerlik şubesine başvuruda bulunabilirsiniz.

 121. Ben 15 kasım 1996,doğumluyumda ne zaman gideriz askere ve usta birlikte sözleşmeli er olabilirmiyiz mülakatsız doğu bölgesinde ben kars doğumluyumda nere çıkara bana acaba

 122. Meraba 19.02.1996 dogumluyum bu sene universiteye giremedim seneye giricem ama suan askere gitmeyi istemiyorum tecil ettirebilir miyim , olursa nasil ettiricem
  simdiden tesekkurler

  • Muayenede sağlık sorunlarınızı belirtirsiniz, en kısa sürede askerlik şubesine başvurarak muayene işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

   • Merhaba ben sakarya akyazidanim 2.3.1996 dogumluyum muane oldum 6 ay oldu muane olali ben askere erken gtmek istiyorum şubatta fln akyazıya celp donemi kaşim vuruyo benim o kadar vaktim yok bi an once gidip gelmem gerek bana yardimci olurmusunuz

    Erken gitme sebebim sozlendim yurtdisina gtcem evlenip benim acilen askere gtmem gere yardim edin

    • Merhabalar, Size en yakın Askerlik Şubenize Gitmenizi ve erken sevk dilekçesi vermek istediğinizi söylemelisiniz.

 123. admin 04 96 dogumluyum ilk muayenenin zamanı var mı yada 2016 ya kadar yaptırsam olur mu bide açık liseye yazıldım tecil ederler mi askerliği

  • Merhabalar, Size en yakın Askerlik Şubenize Gitmenizi muayane olmanızı tavsiye ederiz.Açık lise üzerinden de tecil işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

 124. Selamın Aleyküm ben 03.11.1996 (3 KASIM) doğumluyum, nüfusa kayıtlı olduğum İl/ilçe Samsun Alaçam , bu sene üniversiteye gitmezsem askerliğimi ne zaman yaparım?

  • Merhabalar, Size en yakın Askerlik Şubenize Gitmenizi muayane olmanızı tavsiye ederiz.Muhtemel sevk belgesinde verilen celbi takip etmenizi öneririz.

  • Merhabalar, muayane zamanınız gelmiş bulunmaktadır. size tavsiyemiz en yakın askerlik şubenize giderek muayanenizi olmanızdır.

 125. Ben 02-12-1996 dogumluyum gecen yil universite tutturamistim bu sene 4 yillik universite tutturdum kayit oldum askerlik subesine gidip muayene veya tecil ettirmem gerekiyormu

  • Merhabalar, Size en yakın Askerlik Şubenize Gitmenizi muayane olmanızı tavsiye ederiz. Yanınızda öğrenci belgeniz de olması gerek tecil işlemleri için

 126. nasıl tecil yapacam üniversiteye hazırlanıyorum (96) doğumluyum hangi tatihe kadar tecil yaptırırım (acilll cevap istiyorum saoğlun)!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

  • Merhabalar, Size en yakın Askerlik Şubenize Gitmenizi muayane olmanızı tavsiye ederiz. Evet tecil hakkınız var

  • Merhabalar, durumunuz ile alakalı açıklamalı bilgi vermenizi tavsiye ederim. Durumunuz neyi gösteriyor ise ona göre gidersiniz.

 127. Hocam 10.05.1996 doğumluyum askere normalde ne zaman gidebilirim.muayene olmadîm henüz. Memleketim 96 2 gònderiyor.gün kaybından 96 ya 3 mü giderim yoksa tam mayıstamı gidebilirim. Bide erken gitme ihtimalim varmı mesela 2015 kasım veya 2016 şubat yardımcî olursanız çok sevinirim.. Şimdiden teşekkürler..

  • Merhabalar, muayane zamanınız gelmiştir size tavisyemiz en yakın askerlik şubenize giderek muayane olmanız ve muayane işlemleri sırasında erken sevk dilekçesi yazarak 2016 şubat celbinde gidebilirsiniz.

  • Merhabalar, Öncelikle size en yakın askerlik şubenize öğretim gördüğünüz kurumun öğrenci belgesi ile beraber gitmenizi tavsiye ederim.

 128. SELAMIN ALEYKÜM BEN 1996 DOĞUMLUYUM DÜN ASKERLİK YOKLAMAMI YAPTIRDIM EVRAKLARIMI VERDİM AMA AÇIK ÖGRETİM OKUYORUM BU SAATTEN SONRA TECİL İŞLEMİ YAPTIRABİLİRMİYİM DÖNERSENİZ SEVİNİRİM ACİLL.

  • Öğretim kurumlarından herhangi birisine kaydınız var ise öğrenci belgeniz ile en yakın askerlik şubenizde tecil yaptırabilirsiniz.

  • Öğretim kurumlarından herhangi birisine kaydınız var ise öğrenci belgeniz ile en yakın askerlik şubenizde tecil yaptırabilirsiniz.

 129. Selamlar size bir sorum olacak admin bey.Ben 96 doğumluyum. Askerligimi teccil yaptırmak istiyorum.En son ne zamana kadar yaptırabilirim.Cevap verirsiniz sevinirim.İyi günler

  • Merhabalar, öğretim kurumlarından her hangi birinde kaydınız var ise öğrenci belgeniz ile askerlik şubenize gitmenizi öneririz.

  • Merhabalar, Askerlik şubenizden muayane olmanızı öneririz daha sonrasında size verilcek olan muhtemel sevk belgesi ne zaman askere alınacağınızı belirlemiş olur.

 130. Merhaba.30.03.1996 doğumluyum. Şubeye gitmedim.Açık öğretimden yüksek okul okuyorum.Askerliğimi kendiliğinden ertelenir mi?Yoksa benim şubeye gidip kendim mi erteletmem gerekiyor.Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim…

 131. Ben 1996 ocak 3 doğumluyum 2015 içerisinde yoklamami ve muaynemi olduktan sonra erken sevk dilekçesi versem ilk alimda gidermiyim? Bilgi istiyorum Lütfen saygilar

 132. Merhaba ben 27.12.1996 tarihinde doğdum. Bu yıl liseyi bitirdim fakat universite kazanamadım. Tekrar hazırlancam ama tecil ettirmem gerekiyormuş. Şuan tatildeyim acaba bu tecil ettirmenin son tarihi falan var mı? Yada ne biliyim başka sorunlar çıkar mı?

  • Merhabalar, Taitl bölgenize en yakın askerlik şubenizden tecilinizi yaptırabilirsiniz, ayrıca durumunuz ilk 3 ay beklemeye alınmaktadır.

 133. Mrhb
  1996 doğumluyum.AÖL den bu sene mezun oldum.üniversiteye hazırlık için tecil işlemi yaptırcam.nezamana kadar yaptırabilirim.

 134. Merabalar ben 1996 dogumluyum muane oldum ama yurt disina cikacam bir sorun olurmu.bi sorum daha olacak muanemi iptal edebiliyormuyum.

  • Merhabalar, Muayane iptal söz konusu olamaz. yurtdışına çıkarken size verilen pasaport ve yurt dışı izninizin askerlik durum belgenize göre ayarlanacağını düşünüyoruz.

 135. Merhaba 11 01 1996 doğumluyum 2013 de çıraklık eğitimine başladım 3 sene askerlikten tecilli gözükecektim çıraklık bitti belgemu daha almadım muayene kağıdım gelmedi aynı zamanda açık liseyede devam ediyorum ustalık belgesi için 2 sene gerekiyor açık liseden tecil ettirebilir miyim?

  • Merhabalar, Açık Öğreğitim lisesi; Öğrenci belgeniz ile beraber askerlik şubenize giderek tecil işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

 136. Ben 1996 dogunluyum ilk okul diplomam yok askerde kalmasansim varmi benim askerde kalmayi cok isdiyommm ????????????????

  • Kardeşim Sözleşmeli er olarak alabiliyorlar Diplomasız olan askerleri.
   Eğer askerde uzman çavuş astsubay veya diğer rütbeleri almak istiyorsan sözleşmeli er olarak askerde kalırsın bir taraftan açıktan ilkokul diploması alırsın sonra lise diplomasını alırsın . Tabi bu süreç en az 5-6 sene alacak. 5-6 sene sonra lise diplomasıyla girilebilecek askeri sınavlara ( Uzman Çavuş , Uzman erbaş , jana , Astsubay v.s ) Araştırıp girme fırsatını yakalamış olursun ve Türk Silahlı Kuvvetlerinde vatan için canlarının ortaya koyup Korkusuzca Düşmanlara karşı mücadele veren Vatan Sevdalılarından biri olursun.

  • Merhabalar, lise diplomanız veya şuan kayıtlı olduğunuz öğretim kurumu öğrenci belgeniz ile askerlik şubenize giderek tecil ettirebilirsiniz.

 137. 01.04.1996 doğumluyum. Bu sene tekrardan üniversite sınavına gireceğim.Haziran 2016 da LYS sınavım var. Askerliğimi tecil ettirebilir miyim ? Ne yapmam gerekiyor ?

  • Merhabalar, Size tavsiyemiz; En yakın askerlik şubenize lise diplomanız ile giderek tecilinizi 2 yıl daha uzatabilirsiniz.

 138. Ben 91/2 tertip olarak Batı’da askerlik yaptım! Şimdi tekrar Doğuda gönüllü olarak askerlik yapmak istiyorum. Cephede kardeşlerime destek olmak gerekirse şehit olmak istiyorum! Lütfen gönüllü olarak askerlik yapmam için bana yardımcı olun!

 139. ben 13.eylül.1996 doğumluyum trabzon maçkalıyım askere erken gıtmek ıstıyorum veya asker muayenesını nezaman yaptıracağım

  • Merhabalar, muayane zamanınız gelmiş en yakın askerlik şubesine giderek muayane olabilirsiniz. Erken sevk dilekçesi yazarak erken askere alınmak istediğinizi belirte bilirsiniz.

 140. kardeşim 96 doğumlu geçen sene üniversiteden kaydını sildirdi ve tekrar hazırlanmak istiyor bu süreçte askerliğini tecil ettirmesi gerekiyor mu?

  • Merhabalar, evet kardeşinizin tecil ettirmesi gerekmektedir. Aksi takdirde asker kaçağı durumuna düşerse askere gitmek zorunda kalabilir. Size en yakın askerlik şubesine Lise diploması ile giderek tecil işlemlerinizi yapmanızı öneririz.

 141. Merhaba Beyfendi 07-05-96 dogumluyum bu sene ygs sınavına girdim ve bir üniversite kazanamadım askerlik kagıdım bundan yaklasık 2,5 ay öncesinde askerlik kagıdı eve gelmiş ve evde kimse olmadıgı için muhtarlıga bırakmışlar şuanda calıstıgım için bir türlü fırsat bulamadım peki sonuca gelirsek şuanda askerlik şubesine gidip 3 yıllık hakkım olan tecili yaptırabilirmiyim? Tesekkürler.

  • Merhabalar, en son mezun olduğunuz lise diploması ile size en yakın askerlik şubesine giderek tecil işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 142. Merhabalar…

  2014 senesinde Ygs Sınavları için benden başvuru kaydı doldurmamı istediler..
  – ” Askeri liseye gitmek istiyor musun ? ” dediklerinde :
  – ” Hayır. Gitmek istemiyorum . ” dedim.
  Fakat Şimdi kararlarım o zamana göre değişti ve askerde kalmak istiyorum.
  2014 senesinde verdiğim cevap bana bir defa için mi sorulur yoksa her başvuru yaptığımda soruluyor mu ? Eğer sorulmuyorsa bu yaptığım hatayı nasıl değiştirebilirim beni bilgilendirirseniz bahtiyar olurum.

  • Merhabalar, 2015 yılı içerisinde en yakın askerlik şubenize giderek muayane olunuz ve muhtemel sevk verilirken hangi dönem gitmek istediğinizi seçiniz.

 143. slm alaykum 09.01.1997 dogumluyum ancak normalde 20yasindayim babam duzeltmemis kimligimi 96larla gitme sansim varmi lutfen bana bi akil verin saygilarimla…

  • Merhabalar, Kimliğiniz üzerinde doğum tarihiniz ne ise ona göre askere alınırsınız. Diğer türlü babanızı mahkemeye vermeniz gerekli ve kemik testi ile gerçek yaşınızı kimliğinize yazdırabilirsiniz sizin bileceğiniz durum

 144. ağustos da gidersin dediler ben şubat la mayısı da seçdim kaç gün önceden belli olur şubatta yada mayısda gidicem

  • Merhabalar, Kesin sevk tarihleri celp dönemleri alımlarına 15 gün öncesinde e-devlet üzerinden açıklamakta, askerlik şubenizden direk öğrenebilirsiniz.

  • Merhabalar, askerlik şubenizde muayane olmanız gerek daha sonrasında erken sevk dilekçesi yazarak erken gitmek istediğinizi dile getirmiş olacaksınız.

 145. admin bi sorum var sana yardımcı olursansa sevinirim 03.05.1996 doğumluğum yarın muane olmaya gidicem 96/1 gitmek istiyorum gidebilirmiyim veya ne yapabilirim

  • Merhabalar, muayane olduğunuz anda erken sevk dilekçesi yazabilirsiniz. 1 celp gitme olasılığınız böylelik %40 seviyelerinde olabilir.

 146. merhabalar ben 23.11.1996 doğumluyum askerliğimi tecil etmek istiyordum bugün askerlik şubesine gittim aralık ayında gelmemi söylediler sizce sıkıntı olur mu

  • Merhabalar, Bir sorun olcağını zannetmiyoruz, öğrenci belgeniz, lise diplomanız veya meb onaylı bir belge ile gitmenizi tavsiye ederiz.

  • Merhabalar, Son yoklamanız mayıs’ın ilk haftası size verilen tarihler arasında birliğinize teslim olmalısınız.

 147. merhabalar ben 10.11.1996 doguluyum haziranda muayene oldum kendi celp dönemim 96/4 kasım ama ben muayeneye gittigimde erken gitmek istiyorum dedim 04.02.2016 – 96/1 şubat yazdılar acaba kaç çıkar ve 1 çıkarsa ne zaman ögrenebilirim .

  = Herşey için tşk edrim çok yararlı bir sayfa ellerinize saglık ALLAH razı olsun .

  • Merhabalar, erken sevk dilekçesi vermişsiniz, 20 Ocak 2016 tarihinden itibaren e devlet üzerinden takip etmenizi öneririz.

 148. Öncelikle selamin aleykum 25.11.1996 doğumluyum yoklama kağıdı filan gelmedi. Ygs sınavına hazırlanıyorum. Bi sıkıntı olur mu napmam lazım askerlik şubesine gitmem lazım mı? Şimdiden teşekkür ederim

 149. 1996 arkadaşlar 2016 yılında askeriz . Askerlik şubesine gidin yardimci oluyorlar . Celp dönemleri yazıyor . 96/2 tertiplerr Allah hepinizin askerde ki arkadaşların kardeşlerin yardımcısı olsun …

 150. merhaba Ast Subayım Öncelikle Çok Heyecanlıyım size 2-3 kez yazdım ama geri dönüş olmadı 1996 doğumluyum kısmet olursa şubatta gidicem 04-02-2016 yazıyor oo tarihte gitme sansım var mı? komando olmak istediğimi söylemiştim sizce olasık yüzde kaç? son sorumda şu ocak ayının kaçında açıklanacak 96/1ler rica etsem bi bilgi alabilir miyim?

  • Merhabalar, size verilen tarih muhtemel sevk tarihidir, size tavsiyemiz 20 ocakdan sonra kesin yerler edevlet üzerinden açıklanacaktır. Kesin sevk tarihiniz ve yerinizi öğrenebilirsiniz. Komando olmanız boy kilo orantınız ile alakalıdır.

 151. slm ben 1996 doğumluyum muayene oldum 96/2 gideceksin dediler bende 96/1 gitmek istiyorum dedim bilgisayardan bi şeylerle ugrasıp dilekce yazdm dediler elime verilen kagıtta muhtemel sevk tarihi şubat ayı yazıyo ben şimdi subatta mı gidiyom mayıstamı nerden ögrenebilirim tesekkürler…

  • Merhabalar, 2016 20 Ocak tarihinden itibaren e devlet üzerinden er sınıflandırma sayfanızı kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

 152. slm admin ben 96 mart doğumluyum ben muaynemi oldum ve bana ağustosta gidiceksin dediler daha erken gitmeye karar verdim ama şuan muayneden 3 ay geçti ben şuan erken sevk dilekçesi verebilirmiyim lütfen yardımcı olun

 153. benim en cok merak ettigim…
  ben 10.12.1996 dogumluyum muayenemi oldum
  bana mayısta askersin dediler fakat 2016 mayısta ben 20 yaşıma girmiyorum
  19 da oluyorum merak ettigim bu yas sorun olurmu?
  şimdiden teşekkürler…

  • Merhabalar, sorun olacağını zannetmiyorum. Size verilen tarih muhtemel tarih kesinlik neticesi taşımıyordur. 20 Nisan’dan itibaren edevlet üzerinden takip etmenizi tavsiye ederiz.

 154. Merhaba ben açık lisede okuyorum toplam dönemim 9 ve bu sene üniversite sınavına giricem 96 doğumluyum e- devlette son yoklamaya tabiidir yazıp 04.02.2016 tarihini vermiş okumaya devam edicem nasıl tecil edebilirim yardımcı olabilir misiniz ?

  • Merhabalar, öğrenim gördüğüz lise de okuyor iseniz öğrenci belgeniz mezun iseni diplomanız ile askerlik şubenize giderek tecil işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

 155. Selamın Aleyküm ben muayenemi olmadım acaba bişe olurmu
  27.10.2015 de gidip olsam muayenemi bişe olmaz demi rica etsem yardımcı olurmusunuz 🙁

 156. merhaba ben 04.09.1966 doğumluyum muaynemi olmadım nasıl olucam aile hekimliğinden olunuyomuş galiba bide ceza falan yermiyim en son ne zaman yaptırabilirim muaynemi

 157. Ben muhane oldum celp donemim kasım çıktı ama ben şubatta gitmek istediğim için dilekçe doldurdum subat celpinde askere alındıysam e devlet den hangi ay kontrol edebiliriz

  • Merhabalar, şubat dönemi kesin sevk yerleri ve tarihleri 20 ocaktan itibaren e devlet üzerinden yayınlanmaktadır.

    • Merhabalar, şubat celbi kesin sonuçlar 20 ocaktan sonra e devlet üzerinden açıklanacaktır. 20 ocaktan sonra e-devlet üzerinden veya askerlik şubenizden kesin sevk bilginizi alabilirsiniz.

 158. mrb ben 21.09.1996 doğumlu şırnak idil ocakta muayene oldum 04.02.2016 tyarihine kadar sakınca yok dedi sistemden baktım bugun 04.11.2015 kadar diyo anlamadım ben ne zaman giderim mersiinde oturuyorum

 159. Merhabalar ben açık lise okumaktayım 23.01.1997 dogumluyum üniversite sınavınada hazırlanıyorum açık liseyi bitiremezsem askerde kalma şansım varmıdır ? uzman çavus olarak bir kaç kişi komando jandarma olarak askerlık yaparsan sınava tabi olmadanda kalırsın dediler pek bir bilgim yok benım jandarma olmam şans işimi belirtirsem komando jandarma olarak yapabilirmiyim şimdiden teşekkürler hayırlı günler

 160. Mrb Bn Şırnak İdil 01.01.1996 doğumluyum martta muayne oldum bizim orası 4 tertip gidio Bn erken dilekçe verdim muayne oduğumda bi kağıt verdiler o kağıtta askere alınma tarihi şubat 2016 yaziyordu ..acaba şubatta mı giderim ..

 161. Merhaba, ben 1996 doğumluyum 2015 yılının ocak-şubat aylarında askerlik muayenemi yaptırdım.
  aynı zamanda meslek yuksekokulu öğrencisiyim. muayene olduktan bir kaç ay sonra şube başkanlığından bir yazı geldi ve okulumdan dolayı askere gidemeyeceğim konusunda. şubeye gittim ve askere gitmek istediğimi ilettim. şu anda askere ne zaman gideceğim hakkında hiç bir bilgim yok. bunu nereden sorgulayabilirim?.. gitmek istiyorum ve gidebileceğim hakkında bile fikrim yok. askerlik şube başkanlığıyla görüşmelimiyim tekrardan? yada okuldan kaydımı sildirmem mi gerekiyor? e-devlet ten durum belgesi sorgulaya baktığımda hiçbir şey .çıkmıyor ve bu durum belgesi neye yarıyor onun hakkında da bilgim yok. sorularımı yanıtlarsanız sevinirim. çok teşekkürler..

 162. Merhaba admin ben şubat 96/1 askere gidicem ama erken gitmek istiyorum aralık ayında veya ocakta gidiliyormu celp dönemlerine baktım şubat celp 1-31 aralık ayı yazıyordu doğrumudur lütfen yardımcı olun

 163. Merhaba ben 18.07.1996 doğumluyum açık öğretim de okuyorum askerlimi tecil etirmek istiyorum geçen ay kayıt yenilet meyi unuttum süan örencilik durumum donuk gözükmekte kaydımı yeniletmek için ocak ayını bekliyorum donuk gözükürse sorun çıkartıp kabul etmezlerdiye sizce doğrumu yapıyorum daha muayene olmadım tecil etircemdiye Simdiden Tesekkürler

 164. Merhaba ben 10_06_1996 dogumluyum kütügüm eskisehire kayitli ama erken gitmek istiyorum yasim tam dolmadan erken gidiliyormu 20den gun almak yetrlimi?

 165. Ben 11.04.1996 doğumluyum açılöğretimden menzun görünmekteyim fakat üniversite sınavına hazırlanıyorum benim merak ettiğim askerlik tecil süresi ne zamana kadardır?Ocağın 31i gibi söylenti var doğrumudur?Ayrıca EKC2 belgesini nerden alabilirim?

 166. merabalar ben 03.03.2015 te muayene olmuştum. aşagıda kimliği yazılı yukumlunun 04.02.2016 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur sevk tarihi 04.02.2016 diye yazıyordu. yanlız e devletten kontoröl ettim şimdi 07.02.2016 oldu askere ne zamn giderim bi cevab alırsam sevinirim teşekkürler..

 167. Mrb ben 14.05.1993 dogumluym tecilim var tecilimi kaldirip muayene olsam ne zaman askere alinirim yardimci olursaniz sevinirim

 168. 23,08,1996 doğumluyum yozgat çayıralan doğumluyum ne zaman askere gıdecem e devlette
  böyle bır yazı var ne ne oldugunu bılmıyorum AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 07/02/2016 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ
  YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR. yardimcı olursanız sevinirım…

 169. S.a. admin ben 1.8.1996 Şanlıurfa doğumluyum nisan ayında muayene oldum.
  Kütüğüm Ağustos diyor ben şubat seçtim bi an önce askerliğimi bitirip yurtdışına gitmem lazım. Şubat çıkma imkanı yüzde kaç acaba yardımcı olursanız sevinirim

 170. Ben 1996doğumluyum e devlete 07.02.2016 ya kadar askerlik yönünden bi sakıncası yoktur yaziyo acaba sevk tarihim olabilirmi

 171. Mrhb bn 20/07/1996 doğumluyum askere ne zamn gidebilirim ve amasyali yim ama su an muglada çalışıyorum şubeye ikametkah ettiğim yerde mi yoklama aldırmak zorundayım

 172. Merhaba ben muaynemi oldum ankara bala şubat ayı yazıyor bende balaliyim şubat ayı yazıyor ama bu tarih degisirmi yoksa bizi alirlarmi subatta askere

 173. Merhaba AST SUBAY yım 15/9/1996 doğumluyum daha muayenemi olmadim şuan muayene olsam şubat çıkarmı şubata gitme durumum yok kredi borcum var onu ödüyorum bide bu celp dönemlerinde gideceğin döneme en az iki buçuk ay olması lazımmış falan doğrumu doğruysa bu geçtiğimiz kasımın 15 i şubat celp dönemi için son başvuru tarihimiydi yardımçı olursanız sevinirim AST SUBAY yım teşekürler.

 174. ya arkadaşlar biri bana yardımcı olsun benım sevk tarihim 05/02/2015 yazıyor ben 1996 dogumluyum anlamadım biri ban yardımcı olsun kafayı yiyecem artık

 175. Merana hocam ben 09 12 1996 doğumluyum seneye üniversiteye gitmek istiyorum eylulde kayıtlar olur galiba.herhangi bir işlem yapmam gerekiyormu tecil ettirmek gibi kütük Çankaya

 176. şuan muayene olsam şubat çıkarmı 15 kasımdan sonra şubat cep dönemi için son başvuru tarihimiydi yardımcı olursanız sevinirim astsubaym 15/09/1996. teşekürler

 177. Mrb iyi akşamlar 20.03.1996 doğumluyum 2016 kasım ayında askeregittmek istiyorum biraz maddi sıkıntılarım var. Kasım ayında gitmem için ne yapabilirim cevap verirseniz sevinirim Teşekkürler.

 178. Iyi gunler ben 02.03.1996 dogumluyum bu sene ygs hazirlaniyorum erteletecam ama son gun nezaman kac gunum var daha erteletmeye yardimci olursaniz sevinirim..

 179. merabalar k.maraşlıyım onikişubat mayıs ayı yazıyo ama bn dulkadiroğlundanım sizce şubatta gidebilirmiyim ?

 180. Merhaba, bir sorum olacaktı; Şu anda GATA/Ankara ya sevk aldım ve kıbrısta askerim. Sevk sürecimde ilk günüm GATA da ve kalan 8 günüm maddi sorunlarımdan dolayı beklemek üzere evde geçti, birliğime döndüğümde herhangi bir konuda komutanlarım birşey demedi ve bende bundan bahsetmedim. Askerliğimin uzamasına sebep olurmu veya komutanlarıma haiz bir durum mudur?

 181. lise mezunuyum 19.06.1996 doğumluyun ygs sınavına giricem tecil ettirmenin bir vakti varmı acaba ve tecil için ne gerekiyor acaba şimdiden çok teşekkürler

 182. Ben 1996 dogumluyum muayne oldum kutugum ogustos gonderdigini soylediler erken gitmek istiyorum dedim ve bana verilen kagitta celp donemimin subat oldugu yaziyor muhtemel sevk donemi yaziyo bunu kesinlestirip gitmek istiyorum be yapmam gerekiyo yardimci olursaniz sevinirim

 183. MERHABA BENİM DOĞUMUM 10/11/1996, LİSE MEZUNUYUM VE EĞİTİMİME DEVAM ETMEK İSTİYORUM. EĞİTİMİM İÇİN ASKERLİĞİ ERTELETTİRMEK MÜMKÜNMÜDÜR, MÜMKÜNSE NASIL VE EN SON ERTELETTİRME TARİHİ NE ZAMANDIR ?
  TEŞEKKÜRLER.

 184. 1996 ocak dogumlugum. 2014 yilinda liseyi bitirdim ve universite sinavlarina hazirlaniyorum. Tecil ettirme hakkim nedir yardimci olursaniz sevinirim.

 185. 01.01.1996 lıyım bu yıl üni yerleşemedim tekrar hazırlanıyorum askerlik tecili nasıl yapmam gerekiyor diploma elimde yok fakat bu yıl mezun oldum liseden öğrenci belgesi var daha önce ehliyet için almıştım o bir işe yararmı yoksa diploma zorunlumu

 186. Merhaba 1996 Ocak doğumluyum Üniversite sınavlarına hazırlanıyorum askerliğimi henüz tecil ettirmedim geç mi kaldım yoklama kaçağı sayılır mıyım borç çıkabilir mi? ve ne zamana kadar tecil ettirme sürem var şimdiden teşekkürler

 187. Merhaba 1996 doğumluyum benim askerlik durum Belgesi sorgulamasında 04/02/2016 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur yazıyor ve ben askerligimi tecil ettirmek istiyorum bu işlem için bu tarih son gün mü ve şimdi yapabilir miyim ve de ikametgahımın dışında bir şube de yapılır mı

  • Merhabalar, size verilen tarih içerisinde tecil işlemlerinizi yaparsk tecilli olabilirsiniz. Size en yakın herhangi bir askerlik şubenizden işlemlerinizi yapabilirsiniz.

   • Merhaba ben 96 doğumluyum muayene olurken erken sevk istedim normalde benim celp dönemi ağustos genel kurmay başkanlığını aradım tcmi verdim şubata kesin askere gidiyosun dediler erken sevk dilekçesi kabul olduğunu söylediler

 188. Merhaba admin ben 27 Kasım 1997 doğumluyum okumuyorum askerliğimi öne alma imkanım var mı ? Normal olarak ne zaman askere çağırılım acaba ?

 189. Merhaba ben 27 kasım 1997 doğumluyum askerliğimi erken yapmak istiyorum öne alma gibi imkanım var mı ? Erken yapmazsam normalde ne zaman çağırılım?

 190. Admin mrb benim memleketim 4 gönderiyordu ama ben subatta gitmek için tercih yaptım muayne kagidimda da şubat yazıyordu şuan e devletten askerlik durumuna baktığımda 7 2 2016 tarihine kadar askerlik yönünden bir sakıncası bulunmamaktadır die bi açıklama yapılmış bu nedir tam anlayamadım cevap verir misiniz şimdiden teşekkürler 🙂

 191. Merhabalar kütüğüm sakarya cukurahmediyeye bagli 1996 kasim dogumluuyum muayene oldum bana subat 04 askersin 15 ocakta sulus al dediler bir aksama ihtimali varmi ???

 192. 1996 17 subat dogumluyum muayene oldumda işlemler bitti bilgisayar basında olan arkas erken tecil yapmak istermisin dedi ewet dedim kasımdan 216 şubat ayına sevkke yönlendirildim sizce gidebilirmiyim o tarihte

 193. Ben 1996 doğumluyum muayene oldum 02/04/2016 sevk tarihim mühtemel yazmıyor ilçem celp dönemi Şubat yazıyo kesin 96/1 mi giderim

 194. merhabalar ben 06.12.1996 dogumluyum askere ne zaman giderim askerlik aya mı bakıyor yılamı cevaplarsanız sevinirim

 195. 96 doğumluyum şuan yurt dışında çalışmaktayım ve muayene olmadım daha en geç hangi aya kadar Türkiye de olmam gerekiyor

 196. 13.09.1996 Doğumluyum ve suan ygs üniversite sinavina hazırlanıyorum.Askerlikle ilgili 2015 de hicbir islem yapmadım eve hicbir kagitta gelmedi simdi bu yil askere cagirirlarmi tecil ettirme sansim varmi?

 197. Merhaha ben Askerlik şubesine tecil için gittim bana tecil olduğuna dair belgeleri teslim aldığıma dair belge imzalattılar 3 tane sonra imzalatmak için başka bir masaya gönderdiler ben mühür vurdurttuktan sonra o belgeleri tekrar görevliye mi vericektim dalgınlığıma geldi vermeyi unutmuşum diploma fotokopisini aldılar şimdi elimde 3 taneAskrlik durumu 2018 tecil edilmiştir yazısı var bunları oraya mı vermem lazımdı cevaplarsanız sevinirim teşekkürler şimdiden

 198. İyi günler . Ben muayene oldum fakat kulağımda işitme kaybı var ben gitmek istediğimden sorun olmasın diye söylemedim fakat gidince bir sıkıntı olurmu ? Sağolun iyi günler

 199. Merhaba, 11 mart 1996 doğumluyum. 15 Aralık 2015’deki sağlık kontrolünü kaçırdım. 2016 yılı içerisinde sağlık kontrolünden geçip askere gidebiliyormuyum mayıs ayında? Lütfen yardımcı olun

 200. S.a ben 1996 Haziran Dogum Luyum eve yoklama Kagıt gelmedi 2015 de de gidip askerekLik Şübesine Sormadım.

  Ne yapmam gerekiyor.

 201. merhabalar unı ogrencısıyım hem acıktan hem ordunden okuyorum 04.02.2016 tarihine kadar askerlik işlemleri yonunden sakıncası yoktur yazıyor askerlı tecıl ettırme sansım var mı lutfen acıl

 202. Merhaba iyi günler… ben 16/11.1996 dogumluyum muayene olmadim bugun olmaya gidecegim muhtemelen kac tertip giderim konyaliyim celp donemi mayis diye geciyor… karsilik verirseniz sevinirim !!!

 203. Merhabalar ben 30/05/1996 doğumluyum 2015te askerlik muayenemi oldum kütüğüm sivas 4kaldırıyor ama erken celp dönemi istedim 1 veya 2 celp dönemi yazıldı e-devletten baktım 07/02/2016 tarihine kadar askerlik işlemleriyle ilgili bir sakınca yoktur yazıyor acaba bana bunu açıklayabilir misiniz? Acaba gidermiyim şubatta askere

 204. SELAMUN ALEYKÜM BEN 18,08,1996 DOĞUMLUYUM ŞUAN ÜNİV 1 ÖĞRENCİSİYİM ASKERLİK ŞUBESİNDEN BANA DİPLOMAMI ALIP GELMEMİ SÖYLEDİLER FAKAT BENİM DİPLOMAYI OKULUM ÜNİVE KENDİLERİ YOLLADI ALAMIYORUM YANİ. NE YAPMAM GEREKİYOR Bİ SIKINTI OLUR MU

  • Merhabalar, okuduğunuz için diploma değil de öğrenci belgesi alabilirsiniz. Öğrenci belgeniz ile birlikte askerlik şubenize giderek tecil işleminizi başlatabilirsiniz. İlgilenmez iseniz yoklama kaçağı durumuna düşebilirsiniz.

   • Tecil ettirmek için degilde askere gitmek için illa diploma sartmıdır bende acık ogretimden okuyorum diplomam orada veremeyeceklerini söylediler ögrenci belgesi yeterli olucagını söylediker fakat bir sorun yaşarmıyım askerlik subesinde

    • Merhabalar, askere gitmeniz için diploma vs. Gerekli değildir. Askerlik şubenize giderek tecil bozmak istediğinizi askere gitmek istediğinizi belirtirseniz sizi yönlendireceklerdir.

 205. ben 11.11.1996 dogumluyum yalovada yaşıyorum memleketim erzurum acaba kaç giderim eğer 4 ise 3 gidebilirmiyim ?

  • MErhabalar, 2016 yılında Erzurum Ağustos celbinde askere verecektir. Şimdi muayane olursanız büyük ihtimal ile gidebilirsiniz.

 206. Selamın Aleyküm,
  23.06.1996 dogumluyum eve herhangibir kagit gelmedi su anda universiteye hazirlaniyorum 2015 yili icerisinde de askeri subeye hic gitmedim tecil etmek istiyorum mumkunmudur ? Yardimci olursaniz cok sevinirim tesekkurler.

 207. admin ben 96 doğumluyum ve okuyorum hiç bir işlem yapmadım yapmam için zaman var mı varsa ne yapmalıyım tecil ettirmem gerekiyor.

  • Merhabalar, en yakın zaman da askerlik şubenize öğrenci belgeniz ile giderek tecil işleminizi başlatmanızı tavsiye ederiz.

 208. Merhabalar benim ikamahkahım ankara keciögrende fakat ben ıspartadayım ıspartada yasıyorum ısparta askerlik subesinden askerlik işlemlerimi yaptırabilirmiyim gereken evraklarım hazır. Bilgileriniz için teşekkür ederim .

  • Merhabalar, size en yakın askerlik şubesinden işlem yapabilirsiniz. Bu konuda belli bir askerlik askerlik şubesi söz konusu değildir.

 209. Admin 02011996 dogmluyum saglik yukseokulu ogrencisyim askerlik kagidim gelmis napabilirim bu konuda bni bilgilendirebilir misin

  • Merhabalar, okulunuzdan ek-c2 belgesi alarak askerlik şubenize gitmenizi tecil işlemlerinizi güncellemenizi tavsiye ederiz.

 210. Merhaba admin ben 2015te muayene oldum 96 doğumluyum muayene olduğum zaman işlem yapan memur arkadaş bana 2016 Mayıs ayında askersin dedi acaba bu ne kadar kesin bilgidir bunun kesin olduğunu nereden öğrenebilirim e devletteb bakıyorum fakat nereye bakacağımi bilmiyorum şimdiden teşekkürler.

  • Merhabalar, kütüğünüze göre gidebileceğinizi unutmayınız kütüğünüz kaç celp asker alabilir onu Genel kurmay web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz, e devlet üzerinde er sınıflandırması sayfasından kontrol edebilirsiniz.

 211. Merhaba ben 15/08/1996 AKSARAY Doğumluyum bugün eve yoklama kağıdı gelmiş pazartesi günü yani 08/02/2016 muayne olmaya gideceğim ne zaman asker olurum celp dönem ne zaman olur? bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim

  • Merhabalar, Aksaray 2016 yılında Ağustos göndermektedir, Büyük ihtimal ile Ağustos 3. Celpte asker olabilirsiniz.

  • Merhabalar, tecil edecek durumunuz yok ise acilen muayane olmanızı tavsiye ederiz, aksi takdirde muayane kaçağı olabilir maddi ceza alabilirsiniz.

  • Merhabalar, durum itibari ile muayane kaçağı olabilirsiniz tecil veya erteleme olmadığı takdirde kaçak durumdasınız, kütüğüze göre askere alınırsınız.

 212. Oncelikle iyi gunler. ben 01.08.1996 dogumluyum daha muanemi olmadm kacakmiyim muanemi olsam bn cok zayifim. Boy kilom 165 ~ 45 bni bu kilo ve bu boyla askere gonderirlermi bide bnde asiri panik atak var

  • Merhabalar, panik atakdan dolayı askere elverişsiz gibi bir rapor alamazsınız fakat boy ve kilo dan dolayı erteleme alabilirsiniz.

  • Merhabalar, muayane zamanınız gelmiştir, muayane kaçağı durumuna düşmemeniz için en kısa zaman size en yakın askerlik şubenize giderek muayane olmanızı tavsiye ederiz.

 213. ben 19-07-1996 lıyım muayene olmadım ygs başvurdum 13 marta sınav var üniversiteye gidecem ünivesite kayıtları 3 ve 7 ağustosta ne yapmam gerek

  • Merhabalar, universite kaydı esnasında askerlik durum belgesi istenecektir askerlik muayane kaçağı gibi bir durumda olur iseniz sorun yaşayabilirsiniz. Sizi askerlik şubenize giderek muayane olmanızı tavsoye ederiz. Üniversite kaydınızdan sonra tecil isleminizi başlatabilirsiniz.

 214. ben mahmut 07 05 1996 dogumluyum 2015 te askeri muayeneye gitmedim askere ne zaman giderim lutfen hemen cevap verin. simdiden tesekkurler

 215. Merhabalar Ben Zonguldak / Caycuma Yasıyorum Gecen Sene Giden Arkadaslarim 95/3 oalan arkadaslarım devre kaybından 4 Gittiler normal de caycuma hesaplara göre 4 kaldırması lazım ken 3 yada 2 kaldırır dıyolar ben de askerlik subesinden tartılırken bana kasımda gidersin demislerdi fakat evdeki hesap carsıya uymadı sizce kac yollarlar ?

 216. Merhabalar ben 15.10.1996 doğumluyum ve muayane olmadım ama üniversiteye hazırlanıyorum tecil ettirme imkanım var mı ?

 217. Merhabalar ben 27.10.2016 doğumluyum yurtdışından yeni geldim son sınıf açık öğretim liseye kayıt oldum malesef 5 şubat’a kadarmış yenileme tarihi ben kaçırdım bize de şuana kadar hiç bir muayene belgesi gelmedi şuan ben asker kaçağı mı sayılıyorum tecil ettirmek için ne yapmam lazım?

 218. Meraba ben 17.08.1996 doğumluyum muane olmadım muane zzamanım geçmiş mi lütfen yardım edin birde ben muane kacagim mi kaçak isem cezası ne olur

 219. Merhaba kolay gelsin ben 1990 dogumluyum ve subat ayinda muayne oldum fakat kasim celbinde gitmek istedigimi soyledim sistemdende kasim celbi cikti ve isaretledik mayisdada gidebilirsin belki dediler acaba kasimdami giderim mayisdami ? Tesekkurler

 220. Iyi gunler admin ben 16.11.1996 dogumluyum buyuk ihtimalle 3 gidecegimi biliyorum ama ben simdi tecil yapmak istiyorum suan tecil yapabilirmiyim ve bedelli odeyebilirmiyim smdiden tesekkurler ..

 221. Merhaba edevleten baktim 05.05 2016 terbitat bekliyor yaziyor Mayıs ayı da gidermiyim yardimci olurmusunuz şimdi de tşk ederim

 222. Selam Ben 1996 ekim ayinda dogdum ve dun telefonuma mesaj geldi yoklama kacagi oldugumu soyleyen AMA Benim haberim yoktu Boyle Bir uygulamanin bile oldugu ve acik lise ogrencisiyim kurslara gidiyorum ve donem sayim 11 ve Tecil denen uygulamayi yapmak istiyorum Ben yaptirabilirmiyim? ? Yardim ederseniz cok rahatlatmis olursunuz iki gundur Elim ayagim titriyor ?

 223. Admin ben 2015 yılında muANE oldum 1996 ığdır doğumluyum bana verilen kağıtta sevk tarihi 04.08.2016 yazıyor ozaman askere gidecem

 224. 09.05.1996 dogumluyum muane oldum mayıs celp dönemi yazıyor kesin mayısda gidermiyim arkadaslar bi yardımcı olsanı?

 225. S.a kardesim Ben 1996 temmuzun 2 tahrigine sayibim ben suan muane olmadim muane kaca olarak gozukuyorum yanlis bilgilendirme yuzunden yurt disina cikmistim ben suan kac giderim bilgi verirmisiniz.

 226. Merhaba Admin Çok önemli sorularım var
  ßen 1997 doğumluyum . Kütüğüm 2017 Kasım ayında alıyor fakat ben 2017 şubat ayında askere alınmak istiyorum.
  Pazartesi günü muayene işlemlerini yaptırırken nasıl bir yol izlemem gerekli?
  Muayenede şubat celbi kutucuğu olacak mı? Olacaksa işaretlediğimde şubat gelmesse mayıs ta mı giderim? nedir nasıl bişe bu tam manasıyla açıklarsanız büyük dertten kurtarırsınız beni çünkü kesinlikle şubatta gitmem gerekli en geç mayıs celbinde gitmem gerekli ?
  Eğer şubat celbinde askere gitmem için Erken sevk dilekçesi lazımsa bu nedir nereden alınır nereye kime verilir?
  Cevaplarınızı bekliyorum.

 227. 11.10.96 dogumluyum 12.sınıf okuyorum askerlik işlemlerimi tecil ettirdim acaba okul bittikten sonra tecilimi bozup muayene olup askere gidebilirmiym cevaplarsanz sevinirm.

 228. Merhaba ben İstanbul’dan Hamza Muayne esnasında hastaneye gözümden dolayı sevkim gerekti heyet kararı ile askere elverişli değildir diye rapor aldım lakin ben vatani görevimi bu güne kadar hep yapmak istedim ve halada yapmak istiyorum sonucumu henüz askerlik şubesine teslim etmedim gerekirse askere gitmek için TSK’ya dilekçe yazmayı bile düşünüyorum ne yapabilirim yardımcı olursanız çok makbule geçer teşekkür ederim

  • Önce şubenizden bilgi alabilir, sonrasında dilekçe yazabilirsiniz. Ancak heyet raporunun bozulacağını sanmıyoruz. Geçmiş Olsun.

   • heyet derken hastane heyeti bu kararı itiraz etmek için 7 gün vakit varmış sanırım itiraz etsem bi faydası olmazmı

 229. Merhaba ben 20.04.1996 doğum luyum muayene olmadım simdk muayene olursam ne zaman içinde giderim tecir de ettirmedim .

 230. merhaba benim bulundugum yerde asker alımı kasım ayında zaten görevlilerde kasım ayında gidersin dedi ama e devlette şöylebirsey yazıyor ŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 05/05/2016 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ
  YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR SINIF VE TERTİBAT BEKLİYOR
  acama mayıs ayındamı gidicem bilgi verirmisiniz

 231. Merhaba.ben bekir ben muayne olduğumda ordn bana kasm ayinda gidersiniz dediler ve bana bi kagt verdiler ordada kasım yazıyor . ama e.devlette bakınca 05.05.2016 ya kadar aşağıdaki ismi yazılı kişinin askerlik yapmasnda bi sakınca yoktur diyor bunu bi açıklayabilirmisiz

 232. Oncelikle selamun aleyküm ben 01/07/1996 dogumluyum askere ne zaman giderim ve ne yapmam gerekiyor simdiden tesekkur ederim hayırlı akşamlar. 🙂

 233. 1994 Erzincan doğumluyum 27 Şubat 2016 da tecilimi bozdurdum şuan e devlette 04.08.2016 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden sakıncası yoktur yazıyor ayrıca erteleme nedenimde ise sınıf ver tertibat bekliyor yazıyor nezaman giderim askere

 234. merhaba ben muayeneye girdim ancak bir sonraki sene ocağa attılar beni kilodan dolayı şuan ben kilomdan bayağı azım şuan baş vursam gide bilirmiyim ilgilenirseniz teşekkür ederim

 235. merhaba iyi günler.. 96 doğumluyum üniversiteye başladığımda 16 yaşındaydım. şu ana kadar askerlik işlemleri ile hiç uğraşmadım. tecil yok muayene yok.. ancak askerlik yaşım da mezun olduğum gibi geldi şimdi nasıl tecil edebilirim? 20 yaşımı doldurmam için 6 günüm var doldurduğum gibi asker kaçağı oluyor muyum?

 236. Ben 2015 nisan ayında 96/3 olarak askerliğimi başlattım sülüs te ağustos 4 yaziyordu ve temmuz ayı gelince e devletten baktim sev ile ilgili hiç bişey yazmiyordu 15 temmuz ayında benim askerlik yerim yaziyordu 1İNCİ P.EĞT.TUĞ.LIĞI/MANİSA MERKEZ 2016 Ağustos yaziyordu vede sevk tarihi 21.09.2016 sevk başlangıcı 22.09.2016
  Sevk bitişi 23.09.2016 yaziyordu ve bu güne dek sevk ile ilgili hiç bir şey gelmedi bi dek ptt kart geldi ve bu aksam e devlete girdimde er sınıflandırma sorgulamada hiç birşey yazmiyordu sadece hakkınızda ilgili sevk bulunmamaktadır yaziyordu şimdi napmaliyim kafam karıştı açil cevap

 237. Ben aralık 23 doğumluyum 2016 içersinde gidermiyim kendim gittim muayne vs vs oldum ama aklım dolu 2016 gidermiyim yoksa sarkarmı 2017 ye yanıtlarsanız rahatlatırsınız teşekkürler şimdiden

 238. 05 08 1996 dogumluyum askerlikle ilgili hiçbir işlem yapmadım tecilli olmak isteyorum en geç ne zamn tecilli olabilirim

 239. Ben 1996 doğumluyum ben muayen olmadım ve kasım da muayen olsam ne zaman giderim ve 15 kasım son diyor ben 15 kasım dan sonra olsam olurmu

Alt Kısımdan Sorunuzu Sorabilirsiniz...

Please enter your comment!
Please enter your name here