96 Doğumlular Ne Zaman Muayene Olacak?

158
14678

2016 yılı celp dönemlerinde askere gidecek olan 1996 doğumlu Türkiye Cumhuriyeti Erkek Asker adayları için bir kaç bilgilendirmede bulunmak istiyoruz. Askerlik işlemlerini 2015 yılı içerisinde gerçekleştirmeleri gereken 96 doğumlu adayların askerlik işlemlerinin en başında askerlik şubelerine giderek askerliğe elverişlidir raporu alabilmeleri için askerlik muayene işlemlerini başlatmaları gelmektedir.

96 Doğumluların Askerlik Muayene işlemleri ne zaman yapılır?

1996 doğumlu kişilerin askerlik muayene işlemleri bu yıl yani 2015 yılı içinde yapılacaktır. Askerlik muayene işlemlerini yaptırmak için hazırlanan adaylar öncelikle askerlik şubelerine gitmeleri gerekmektedir.

Askerlik şubesine giden adayları şubedeki yetkililer yönlendireceklerdir. Muayeneler artık askerlik şubelerinde değil, aile hekimleri tarafından yapılmaktadır.

Askerlik muayenelerini yaptıracak olan adaylar aile hekimlerinde muayene olduktan sonra evrakları askerlik şubelerine teslim etmek zorundalar.

96 Doğumluların askerlik muayeneleri ile ilgili aklına takılan soruları, konunun altından yönetime ulaştırarak sorularına cevap bulabilirler.

158 Soru ve Cevap

 1. Selam 14.02.1996 Dogumluyum Geçen gün Askerlik şubesine gittim 1996 ların muane işlemleri henüz başlamadı dedi yetkili Ne zaman muane olcam ve 2016 ‘tının Hangi Ayında Asker olurum

 2. arkadaşlar 10.07.1996 doğumluyum celp dönemim nedir ? bir başka sorum da muayene ne zaman olucam ve aile hekiminden sağlık raporu alıp mı gidicem acil bilgi verebilir misiniz?

 3. Slm arkadaşlar ben konyadan 20-12-1996 doğumluyum muayene oldum 04-05-2016 askere gidiyorum yanı muayene başlamıştır muayene olabilirsiniz. Saygılarımla iyi günler

  • Devre kaybı olarak eden gitmek istiyorsunuz ki? 96 doğumlular 2016 yılında askere gidecekler, işlemlerinizi bu yıl yaptırırsanız 2016 yılı celp dönemlerinde askerliğinizi yapabilirsiniz.

 4. 04/11/1996 DOĞUMLUYUM DOĞUM YERİM İZMİR KONAK AĞRILIYIM IĞDIRDA YAŞIYORUM NEZAMAN GİDECEĞİM VE İSTEDİĞİMİZ ZAMAN MUANE OLABİLİYORMUYUZ

  • 2016 yılı celp dönemlerinde gideceksiniz. 2016 yılı Askerlik Celp dönemlerini inceleyiniz ve kahramanmaraşın hangi celpte asker aldığını görebilirsiniz.

 5. selamun aleykum arkasaslar ben 04.06.1996 dogumluyum simdi gitsem muayene olurmuyum bide sizce ne zaman giderim bide sirnak bu sene kac gonderiyo yada 2016 da onu nasil ogrenebilirim yardimci olabilirmisiniz simdiden tesekkurler.

  • 2016 yılı celp dönemlerinden Şırnak ilini bularak ne zaman gideceğinize bakabilirsiniz. Askerlik muayeneniz için şubeye giderek askerlik işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

 6. ıııı gunler ben mayıs 14 1996 dogumluym ama askere gıtmegı dusunmuyorum acaba teccıl ettırebılırmıyım ama suan okumuyorum ama dısardan okumayı dusunuyorum

 7. ben 1996 dogumluyum askerlık muaynesı gelmış en son tarıh ne zaman muaynenın ben eylulde acık ogretıme yazılcam o zamana kadar muayne olmasam ceza gelırmı

 8. selamun aleyküm admin ben 16 12 1996 dogumluyum askere gitmem için 20 yaşını doldurmammı gerekiyor memleketim 2016 şubat tertip alıyor şubatta askeremi gidicem yoksa 2017 demi gidicem yardımcı olursan sevinirim hayırlı günler.

  • Merhaba, 96 doğumlular memleketlerinin asker alımı yaptığı celp dönemlerinde 2016 yılında askere alınırlar. Sizde herhangi bir tecil, erteleme gibi durumlar söz konusu değil ise, 2016 yılı şubat celp döneminde askere alınırsınız.

  • Merhaba Mahmut Bey, muayene işleminizi en kısa sürede yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Bizzat askerlik şubesine giderek işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

 9. akrabalardan birileri söylemiş haziranin sonunda bitiyor muayene die bu doğru mudur?Yoksa ne zaman son muayene işlemi. Memleket isparta ama antalyada çalışıyorum anyalyada muayene olabilir miyim yardimci olursaniz sevinirim iyi gunler.

  • Muayene işleminin bitiş tarihi hakkında net bilgiye sahip değiliz, en kısa sürede Alanya askerlik şubesine giderek muayene hakkında bilgi almanızı tavsiye ediyoruz.

 10. Merhaba ben 1995 doğumluyum üniversiteyi bırakıp 6 subatta muayene oldum mayısta gidersin dediler.. Yerim belli olmadı sonra agustosta gidersin dediler bekliyorum bakalım yerim belli olacak mi? Sizce gider miyim şubattan itibaren yetisirmi acaba

  • Askerlik yerleri açıklansı askerlik sorgulama bağlantıları üzerinden kontrol ediniz, açıklanmamışsa, kasım celp dönemine kaldınız demektir.

 11. Slm admin ben 20.02.1996 dogumluyum askerlik subesine gidip muayene olabilirmiyim olursam ne zaman giderim ve erken sevk yaptirmak istiyorum bilgi verirseniz sevinirim tskler…

 12. ben 10/05/1996 tarihinde doğdum. ne zaman muayne olmam gerekir veya muayne ne zaman başladı ve muayne ne zaman biter şimdiden teşekkür ederim 🙂

 13. merhaba ben 31.05.1996 dogumlugum bu sene üniversiteye gidecegım.bunun ıcın benden “bir fakülte veya yüksekokula kayıt olmasında askerlikçe sakınca olmadığı” dair bir belge isteniyor.bu belgeyi alırken herhangi bir sorun yaşarmıyım veya ben askerlik şubesinde tecilmi ettirmeliyim yoksa bu belgeyi aldıgımda üniversite tecil ettiriyormu?

  • Merhaba, 96 doğumlular, askerlik işlemlerini 2015 yılı içinde yaptırmak zorundalar. Askere 2016 yılı celp dönemlerinde gideceklerdir.

 14. Merhaba ben Nisan 1996 doğumluyum üniversitesi sınavına girdim hukuk yazdım. Gelmedi.. seneye tekrar giricem tecil ettirmem gerekir mi? Birde Bu 21 yaş bize denk geliyor mu?

  • Merhabalar, Askerlik şubenize gittiğinizde göz muayanesi olucaksınız bir sorun görülmez ise askere elverişli olabilirsiniz.

 15. Ben 20.06.1996 doğumluyum. doğum yeri Meram, ilçe sarayönü , oturduğum yer karatay. Şimdi ben yabancı şube olarak hangisine göre gitcem?

  • Merhabalar, celbinizi kütüğünüzün olduğu yere yani kimliğinizin arka yüzündeki yere göre belirlenmektedir.

  • Merhabalar, Askerlik için ilk adım olan muayanenizi olmanızı tavsiye ederiz daha sonrasında size muhtemel sevk belgesi verecekler orada ki muhtemel sevk belgesinin kesin sevk tarihiniz olmasını beklemelisiniz kesin sevk tarihiniz belli olduğunda askere alınırsınız.

  • Merhabalar, 2015 yılı içinde askerlik işlemlerinizi tamamlayıp, 2016 yılı celp dönemlerini inceleyiniz, 2016 yılı celp dönemlerinde kütüğünüzü bulunuz ve hangi celp ayında askere gideceğinizi kontrol ediniz.

  • Merhabalar, Muayane zamanınız gelmiştir en yakın zaman diliminde askerlik şubenize giderek muayane işlemlerinizi yapabilirsiniz.

  • Merhabalar, 2016 yılı içerisinde muayane olabilirsiniz. Elimizdeki bilgiye göre şuan muayaneler başlamadı. Size tavsiyemiz en yakın askerlik şubesine giderek bilgi alabilirsiniz.

  • Merhabalar, 2016 yılı içerisinde muayane olabilirsiniz. Elimizdeki bilgiye göre şuan muayaneler başlamadı. Size tavsiyemiz en yakın askerlik şubesine giderek bilgi alabilirsiniz.

 16. slm aleykum arkadaşlar bn 18.12.1997doğumluyum ne zaman askerlik muyanesi olacam acil cvp
  Sorunuz kısa sürede cevaplanacaktır.

  • Merhabalar, 2016 yılı son aylarına doğru muayane olmaya başlayabilirsiniz. Muayane sonrası verilen muhtemel sevk tarihini beklemelisiniz.

  • Merhabalar, muayane kağıdınız kütüğünzün bağlı bulunduğu muhtarlıklara gelebilir. Size tavsiyemiz askerlik şubenize giderek muayane olmanızdır.

 17. Arkadaşlar ben 16.06.1996 doğumluyum 02.01.2015 te muayenemi oldum kaç gitmek istiyosun dedi Şubat dedim Şubat yazdılar peki ben tam kesin Şubat’ta gidip veya gidemeyeceğimi nasıl öğrenicem ?

 18. Selamun aleykum ben 3 ay önce muayenemi oldum 96 doğumluyum muayene olduktan sonra evrakları teslim ettim celp dönemi için askerlik şubesine ne zaman gitmem gerekiyor

 19. slm arkadaşlar ben 08/09/1996 doğumluyum
  96 doğumluların ocak 2015’ten itibaren muaneyesi olması gerekiyor ben muane falan olmadım bu durumdan dolayı muane kaçağı mı oluyorum… askerlikle pek bi bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim.

 20. iyi günler ben muane oldum muhtemel tarih şuba olarak yazıyor ben buna e devlet üzerinde bakamıyorum sevk işlemleri e devlet üzerinden kaldırılmış diyor ben buna e devleten nasıl bakalbilirim

  • Merhabalar, size tavsiyemiz 2016 yılı içerisinde askerlik şubenize giderek muayane olmanızdır. Muayane sonrası muhtemel sevk belgesi verilecektir verilen belgedeki tarihi bekleyiniz.

  • Merhabalar, Hayırlı olsun size verilen muhtemel sevk belgesi kesin sevk tarihiniz mayıs ayı için nisan 20 den sonra e-devlet üzerinden takip ediniz.

  • muyanemi 2016 yılı içerisinde olacağım yani daha olmadım olsam hangi celp döneminde askere alırlar ?

 21. muyanemi 2016 yılı içerisinde olacağım yani daha olmadım olsam hangi celp döneminde askere alırlar ?

 22. 96 doğumluyum muyanemi 2016 yılı içerisinde olacağım yani daha olmadım olsam hangi celp döneminde askere alırlar ?

 23. 96 doğumluyum muyanemi 2016 yılı içerisinde olacağım yani daha olmadım olsam hangi celp döneminde askere alırlar ?

 24. s.a admin ben 1996 doğumluyum ekimde şubeye gittim evrakları doldurdum mayısta gidecen dediler bana…Aile hekimne gitmem gerekiyordu ama talihsiz bi olay oldu başka bi memlekete gitmek zorunda kaldım ve hala dönmedim ..son muayene tarihi ne zaman

 25. ya ben 27.03.1996 yılı doğumluyum ve e devlete bi kağıt geldi ve son yoklamaya tabi denilmiş ve tahri verilmiş ben yoklama olmadığım daha yani ne yapmam lazım

 26. Merhaba ben 29.09.1996 doğumluyum şuan dershaneye gidiyorum Martda Ygs ye giricem tecil ettirme hakkım var mı benim yapmam gerekenlerle ilgili bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden allah razı olsun

 27. 96 doğumluyum daha muayene olmadım ne zaman olabilirim veya en gec ne zaman muayene vardır yardımcı olursanız sevinirim bana bildirimde gelmedi eve ..

  • Merhabalar, muayane kağıdınız kütüğünüze bağlı muhtarlığa gelmiştir. 1996 doğumlu asker adayların muayane zamanı gelmiştir. Askerlik şubenize giderek muayane olabilirsiniz.

  • Merhabalar, lise diplomanız ile askerlik şubenize giderek tecil işlemi için talepde bulunabilirsiniz. Başvuru talebiniz onaylanır veya onaylanmaz askerlik şubesine bağlıdır.

 28. Merhaba ben 1996 doğumluyum
  henüz muayene olmadım Eve yoklama kağıdı gelmiş ne yapmam gerekir ve ne zaman giderim

 29. Selam ben şu an 1996 doğumluyum
  lise mezunuyum tecil ettirebilir miyim
  yoklama kağıdı gelmiş ama okumuyorum şu an seneye sınavlara katılacağı m Teşekkürler

  • Merhabalar, hiç bir eğitim öğretim kurumlarında kaydınız yok ise, 2 ay içerisinde orta veya yüksek okul mezunu olmadı iseniz, sporcu lisansınız yok ise tecil hakkınız bulunmamaktadır.

 30. Meraba ben 19.08.2016 doğumluyum eve muane kağıdı gelmedi şubat ayında muane oluyor mu yoksa ben muane kacayim mi lütfen yardımcı olun ve şubatta muane oluyoruz değil mi lütfen yardımcı olun

   • Merhabalar, 2016 yılı itibari ile muayane zamanınız gelmiştir. size en yakın askerlik şubesine giderek muayane olmanızı tavsiye ederiz, aksi takdirde muayane kaçağı durumuna düşebilirsiniz.

  • Merhabalar, 1996 doğumlusunuz ve muayane kağıdınız kütüğünüze bağlı adrese veya muhtarlığa gelmiş olması gerek. Size en yakın askerlik şubenize giderek muayane olmanızı tavsiye ederiz.

 31. 11.10.96 dogumluyum 12. Sınıf okuyorum askerlik işlemlerini tecil ettirdm acaba okul bittikten sonra tecilimi bozdurursam muayene olup askere gidermiyim cevaplarmz sevinirim.

Alt Kısımdan Sorunuzu Sorabilirsiniz...

Please enter your comment!
Please enter your name here