95 Askerlik Sorgulama

0
1099

95 Doğumluların Askerlik Sorgulama Soruları

Soru: 95 Haziran doğumluyum.Askerlik şubesine sorgulamam gerekiyormu.Ve 95 doğumlular hangi ayda askere çağırılacak Acık öğretim kayıtlarıda bitti başka türlü erteleme yolları varmı ?

Cevap: Merhaba öncelikle 95 doğumlular 2014 yılı içerisinde askerlik muayenelerini yaptırmak zorundalar. Öncelikle askerlik şubesine giderek askerliğiniz ile ilgili olarak askerlik muayene işlemlerinizi yaptırmalısınız. Sonrasında askere gitmek istiyorsanız sevkle ilgili işlemleri, ertelemek istiyorsanızi erteleme (tecil) işlemlerinizi yaptırmalısınız. Kaçak durumuna düşmemek ve ceza almamak için en kısa sürede şubeye başvurarak bu işlemleri yaptırmalısınız.

Soru: Selam admin bey ben mardin derikten ilhan 1995 doğumluyum 21 yaş kanunu bizlere vuracakmı?? ve mardin 95 e kaç kalkıyor yardımcı olun lütfen ?

Cevap: Merhaba, 21 yaş askerlik kanunu ile ilgili olarak henüz netleşen bir durum yok. Bu yüzden 95 doğumlular şuan için 2015 ılı celp dönemlerinde asker olacaklardır. Sizin hangi celpte asker olacağınızı öğrenmeniz için 2015 yılı Celp Dönemleri başlıklı konumuzu incelemeniz gerekmektedir. Konuya ulaşmak için alttaki linki kopyalayıp tarayıcınıza yapıltırınız. Hangi celp döneminde askere gideceğinizi açılan sayfadan öğrenebilirsiniz.

1 Soru Cevap

  1. meraba bn 1995 dogumluyum askerlik muaynem geldigini biliyorum ama dısardan okudugum için arkadaslar otamatik tecil oluyo dediler bu ne kadar dogru muayne kacaklarının cezası nedir…yardımcı olursanız sevinirim….

Alt Kısımdan Sorunuzu Sorabilirsiniz...

Please enter your comment!
Please enter your name here