93/2 Acemi Birliği Sorgulama

0

1993 doğumluların askerlik zamanı geldi. 93/2 tertip olarak mayıs ayında askere gidecek olan kardeşlerimiz için bazı ufak hatırlatmalarda bulunmak istiyoruz. Askerliklerinin ilk 3 ayını Acemi olarak yapacaklar ve Acemi birliklerine Mayıs ayında teslim olacaklar.

Biliyorsunuz ki artık Askerlik sorgulama işlemleri internet üzerinden gerçeklemektedir. Eskiden askerlik şubelerinin önünde uzun kuyruklar luşturan sülüs alma günleri artık sessiz sakin ortamlara bıraktı. İnternet sitesi üzerinden e-devlet askerlik sorgulama yapabilirsiniz.

93/2 Askerlik Sorgulama işlemini nasıl yapacaksınız ?

Herzaman dile getirdiğimiz gibi 93/2 tertip arkadaşlarımız için terkrardan anlatalım. E-Devlet sisteminin devreye girmesiyle birlikte artık internet üzerinden bir çok işlem yapılabilmektedir. Bunlardan bir taneside Acemi Birliği Sorgulama işlemidir.

Askerlik sorgulama işleminizi siteden yapabilmeniz için kişisel e-devlet şifresine ihtiyacınız var, bu şifreyi size en yakı postane şubesinden alarak sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulama işlemini e-devlet sitesinin sol üst taraftaki kısmına tıklayarak, ordan milli savunma bakanlığı başlığı altından sevk edilecek eğitim birliği kısmına tıklayın. Açılan sayfada Acemi birliğinizi öğrene bilirsiniz.

1 Soru Cevap

  1. e-devletten baktım ve gostermıyor kac gun kala baka bılıyoruz 93/2 yım mayıs 1-10 arası gıdıcem ama e -devlette bır sey gostermıyor bılgısı olan son 1 hafta kalamı ogrenıyoruz?

  2. Mayıs gidecekler , mayısın 4 ile 10u arasında acemi birliğine teslim olacaklar..
    E-devlet den girip bakabilirsiniz ancak 15nisanda yazar ordada..
    Acemi birliği ve kesin gidiş tarihi 15nisanda belli olacak. 25 nisanda sulusler çıkacak gidip alabilirsiniz

  3. 93/2 gidecek arkadaşlar ridvan açıkgöz arkadaşımızın dediği gibi bağlı bulunduğu askerlik şubesinden ya da e-devlet sitesinin sitesinden e devlet şifresini girerek öğrenebilirler askerliğinin nereye çıktığını.

  4. ben anlamadıgım bişey var 93/2 diyorlar nemzan beli olcak yerler e devlet diyorsunuz beli olmuyor şube giden soran yokmu hiç yada 93/2 yeri beli olan varsa digerleri ozman 93/3 yada 93/4 gidecek..

Alt Kısımdan Sorunuzu Sorabilirsiniz...

Please enter your comment!
Please enter your name here