5. Piyade Er Eğitim Tugayı / Sivas

0

Sivas’ta bulunan 5. Piyade Er Eğitim Tugayı’na karadan, havadan ve demir yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Şehir otogarına ulaştıktan sonra otobüs, taksi ve diğer ulaşım araçları ile askeri birliğe ulaşım sağlanabilir. Otogar ile 0 346 226 15 90 hattından iletişim kurulabilir. Bu seçeneğin yanında – Sivas Ankara, Sivas – İstanbul, Sivas – Samsun, Sivas – Kars, Sivas – Diyarbakır ve Sivas – Nusaybin seferleri ile demir yolu ile de ulaşılabilir.

Sivas merkezine 2 kilometre uzaklıkta olan tren garı ile şehri otobüsler ve taksiler vasıtası ile ulaşılarak askeri birliğe ulaşılabiliyor. Bu seçenek için 0 346 221 10 91 iletişim hattı ile Tren Garı ile bağlantı kurulabilir. Nuri Demirağ Havalimanı ile 5.nci piyade er eğitim alay komutanlığı merkezine ulaşılabilir. Şehir merkezinin 20 kilometre dışında olan bu havalimanı ile şehir arasında Havaş otobüsleri vasıtası ve taksi vasıtası ile ulaşım sağlanmaktadır. 0 346 223 15 17 iletişim hakkında Havalimanı ile bağlantı kurularak ayrıntılı bilgi alınabilir.

5. Piyade Er Eğitim Tugayı’nda erbaş ve erlere verilen imkânlar yakından baktığımızda aileler ile iletişim kurmak için kışlaya çevresinde ankesör telefonlar vardır. Askerlerin bankacılık işlemleri içinde Kışlası içerisinde PTT şubesi yer alıyor. Erbaş ve erlerin sosyal imkânların adı verilen kışla içerisinde kantin alanı oluşturularak özel araç gereçlerin temini sağlanmaktadır. Er gazinosu da bulunan 5.nci piyade er eğitim alay komutanlığı erbaş ve erlerin sosyal anlamda sosyalleşebileceği alanlar oluşturuyor.

Erbaş ve erlere Medikal hizmetler de sunan 5. Piyade Er Eğitim Tugayı birinci basamak muayene eve bilgilendirici faaliyetler ile hizmet veriyor. Şehir merkezinde yer alan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma Hastanesi, Sivas Devlet Hastanesi Sivas Numune Hastanesi de erbaş ve erlerin sağlıkla ilgili gerekli tedavi ve muayene işlemleri için imkânlar sunuyor.

Er ve erbaşların rehabilitasyon hizmetlerine de yer verilen, 5. Piyade Er Eğitim Tugayı çözüm odaklı çalışma prensibi ile rehberlik ve danışma merkezi Kışla içerisinde hizmet veriyor. Temel eğitim sonrası yemin töreni yapılan askeri eğitim merkezinde yemin töreni için aile – erbaş er ve askeri merkez koordinasyon yapılarak mevsim ve hava şartları da dikkate alınarak uygun alanda uygun saatte yemin töreni yapılır. Erbaş ve erlerin her ihtiyacına dönük imkân sunan 5. Piyade Er Eğitim Tugayı, kışlaya çevresinde futbol voleybol basketbol ve dinlenme alanları ile sportif faaliyetlere imkân sağlayan alanları sunuyor.

5. PİYADE ER EĞİTİM TUGAYI ÖNEMLİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

5. Piyade Er Eğitim Tugayı Telefon Numarası: 0 346 221 25 75 – 224 69 19

5. Piyade Er Eğitim Tugayı Fax Numarası: 0 346 225 39 15

5. Piyade Er Eğitim Tugayı Açık Adresi: 5’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı/Sivas

Alt Kısımdan Sorunuzu Sorabilirsiniz...

Please enter your comment!
Please enter your name here