3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı / Afyonkarahisar

0

Afyon’da bulunan 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri kararıyla Çanakkale’nin Ezine ilçesine taşınmıştır. Birçok ulaşım metodu ile ulaşılabilen 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı, Ezine ilçesi merkezinde yer alıyor.

E87 yolu yani Çanakkale-İzmir karayolu kenarında bulunan 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı Çanakkale’ye 50 kilometre, İzmir’e 273 kilometre İstanbul’a da 531 kilometre uzaklara sahiptir. Bursa’ya 304 kilometre uzaklıkta olan evine Balıkesir’e 156 kilometre uzaklıktadır. Eskişehir, Antalya, Manisa, İzmir, İstanbul, Tekirdağ ve birçok ilden direkt olarak Çanakkale’ye kara yolu ulaşımı için otobüsler mevcuttur.

Havayolu ulaşımı ile de ulaşım sağlanan Ezine ilçesi Çanakkale’ye ait Havaalanı üzerinden ulaşılabilir. İl dışından gelen er ve erbaşlar Çanakkale yolu üzerinde yer alan Ezine otogarına bilmeleri gerekiyor. Ezine terminali ile 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı bir kilometre mesafedir. Otogardan belediye otobüsleri ile 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı’na gidilerek er ve erbaşlar birliğe katılabilirler.

3 Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı tarafından er ve erbaşlara verilen hizmetlere baktığımızda temel ihtiyaçları karşılayan tuvalet banyo ve duş gibi olanlar dikkat çekiyor. Ayrıca Pide Fırını da bulunan askeri birlikte içecek makinesi alternatifleri de vardır. Er ve erbaşların ailesiyle geçmesini sağlayan Anketör telefonlarda bu alanlarda yer alarak askerlere hizmet olarak sunuluyor.

Kantin imkanı dokunulan askeri birlikte askerlerin kıyafet, beslenme ve teçhizat gibi özel ihtiyaçlarını karşılayan ürünler bulunduruluyor. Er ve erbaşların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri kantin Fethiye yanında berber hizmeti de askerlere imkan olarak sunuluyor. Askerlerin sosyalleşmesini sağlayan İnternet salonu daha çok sayıda bilgisayar ile hizmet vererek askerlerin ihtiyaçlarının karşılanması sağlanmaktadır.

Askerlerin tüm ihtiyaçları düşünülen askeri birlikte rehberlik ve psikolojik danışma merkezi askerlerin sorunlarına çözüm üretirken birinci basamak Muayene Merkezi de askerlerin fiziki olarak daha sağlıklı olmasını sağlayan tedavi ve muayene işlemleri yapıyor. Dinlenme alanları da oluşturulan 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı merkezinde askerlerin sportif faaliyetlere dönük olarak futbol, basketbol, voleybol gibi özel spor tercihleri oluşturuluyor.

Askerlerin birçok ihtiyacına dönük olarak tasarlanmış olan askeri birlikte er ve erbaşların banka veya posta işlemleri için özel hizmet merkezleri oluşturuyor. Birlikte askerler Kargo ve mektup işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Ezine birisine gelen misafirler şehirde mutlaka deniz ürünleri veya balık yemelidirler. Karakteristik simgesi olan seramik ve çömlek ürünlerinin el sanatları tasarımlarını olarak hediyelik eşya alabilirler. Tarihi mekanları yanında kaldığı gibi doğal mekanları da bulunan ilçede duayı ve turizmi bir arada yaşayabileceksiniz.

JANDARMA ER EĞİTİM TABUR KOMUTANLIĞI İLETİŞİM BİLGİLERİ

  1. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı Açık Adres: 3’üncü Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı 17600 Ezine-ÇANAKKALE
  2. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı Telefon: 0 286 618 10 67 – 0 286 618 10 68

Alt Kısımdan Sorunuzu Sorabilirsiniz...

Please enter your comment!
Please enter your name here