29 Yaş ve Mezuniyet Sonrası Askerlik

5

Merhaba; 1986 doğumluyum ve son tecil tarihim 31,12,2015 gözüküyor. 23 ocak son iki dersten sınava girip mezun olacağım. Ama açıklanması 2 haftayı bulabileceği için geçici mezuniyet almam da söz konusu olmayabilir. Akçaabat Trabzon kütüğüm. Daha tecil hakkım olmadığı için celp dönemim yine kasım mı olur sizce. Yoksa rapor alıp celp mi atlat malıyım.

Alacağınız raporlar celp atlatmada geçerli olacağını sanmıyoruz. Tecil hakkınız bitmiş ve askerlik işlemlerini sanırım yaptırmamışsınız, bu sebeple kaçak durumuna düşme ihtimaliniz bile olabilir, bu sebeple en kısa sürede size yakın bir askerlik şube müdürlüğüne giderek işlemleri başlatmanız sizin yararınıza olacaktır. Sonrasında alınacağınız muhtemel sevk tarihini size yazılı bir belge ile vereceklerdir (Muhtemel Sevk Belgesi) bu tarih kesin olmamakla birlikte belirtilen tarihte veya sonrasındaki celp dönemlerinde askere alınma ihtimaliniz olacaktır.

5 Soru ve Cevap

  1. merhaba ben 25/12/1993 dogumluyum ailevi sıkıntılarımdan dolayı açıkögretim üniversiteye yazılıp 4 yıl tecili almıştım ama bu yıl 30/12/2016 da bitecek aynı bölümden tekrar tecil alabilirmiyim acaba tecil hakkım varmıdır nasıl alabılırım yardımcı olırmusunuz.

  2. merhaba 1989 doğumluyum açıköğretim okuduğum için askerliği erteledim . şimdi 6 ağustosta tek ders sınavına gireceğim . Sonuöçları 26 ağustos gibi belli olacak. O tarihlerde başvurduğumda hangi ayda askere giderim

Alt Kısımdan Sorunuzu Sorabilirsiniz...

Please enter your comment!
Please enter your name here