1993/1 1993/2 1993/3 1993/4 A ve B Grubu Askerlik Yerleri, Acem Birlikleri

0
5387

1993 doğumluların askerlik yerleri önümüzdeki yıl içerisinde yani 2013 yılında açıklanacak ve 93 doğumlu askere gidicek olan arkadaşlarımız askere gidecekler, acemi birlikleri açıklandığı zaman bu web sayfasında acemi birliklerinin yayınlandığını bildireceğiz.

Güncelleme: 2013 yılına girmemizle birlikte 1993-1 doğumlu arkadaşlarımızı Şubat ayının ilk haftasında Erken Sevk olarak askere alındılar. AskerlikSorgulama.Com sitesi olarak sizlere daha iyi hizmet vermek amacı ile 1993 doğumlu kişilere bir kaç hatırlatmada bulunmak istiyoruz.

1993/2 Askerlik Sorgulama İşlemi;

1993 doğumluların 2. asker alımı olan 93/2 tertipler Normal şartlarda Mayıs ayının 20 sinden sonra birliklerine teslim olmaları gerekmekteydi. Ancak TSK’da ki alınan kararlara göre sanıyoruz ki 93-2 tertip askerlerde birliklerine erken sevk olarak katılacaklar. Yani Mayıs ayının ilk haftası askere alınacaklar.

1993 Askerlik Sorgulama işlemi nasıl yapılır ?

1993 Acemi Birliği Sorgulama işlemi E-Devlet üzerinden gerçekleşmektedir. Siteye girdikten sonra sol üst kısımda bulunan sorgulamalar linkine tıklayarak sorgulamalar sayfasına ulaştıktan sonra, Türk Silahlı Kuvvetleri başlığı altında bulunan Sevk Edilecek Eğitim Merkezii kısmından düştüğünüz acemi birliğinizi öğrenebilirsiniz.

1 Soru Cevap

  1. bülent şimşek askerlik yerim beli oldun isparta eri dil komando cavuş mayıs ayi listesi asıldi konya hava kuvetileri albay telati şahinle konuş tum ADRS GÖLKÖY ORDU

  2. istbl arkadaşlar bnm de e devlet şifrem yok oyüzden nereye düştümü örenemedim ama e devlet şifresini pazartesiyi bekliyip postaneden ala bilirsiniz bnde öle yapcam .

  3. insanoglu herşeye çok heveslidir ama ummadıgı bir şeyle karşıladıgı zaman çok üzülür.onun için fazla askerlige heveslenmeyin..urfalı baba çanakkale yokcusu kalmasın…93/1

  4. slm arkadaşlar benim sorum su askerlik durum belgemde sewk tarihim 12 ağustos 2013 benim kütük zaten ağustosta kaldırıyo ben herhangi bi celp dönemi tercihinde bulunmadım ne zaman götürürlerse giderim dedim ordaki memurda genel celp döneminde gitmek istiyorumu işaretledi.simdi ben 12 ağustosta kesin askermiyim ayrıca sewk tarihi ile teslim olma tarihi arasında ne kadar zaman farkı war merak ediyorum ben sülüsümü ne zaman alıcam.lütfen bilen wrsa cewalasın

  5. 93/3 Üm E devlete baktım daga gözükmüyor bu ne zamn gözükür veya başka bı yerden bakma ımkanımız varmı bellı oldumu ???

  6. rabbime şükürler olsunki sonunda asker olacam inşallah en şanlı görevi bana verir lerde bu vatan için ve bu vatanın güzel insanları için en güzel görevimi yaparım nasipse sözleşmeli er olarak kalacam inşallah kabul edilir

Alt Kısımdan Sorunuzu Sorabilirsiniz...

Please enter your comment!
Please enter your name here